Доступність посилання

ТОП новини

Чи загрожує Україні російський шлях?


Москва – Депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко в понеділок вранці у прямому ефірі російського телеканалу «Дощ» заявив, що до заворушень у Києві мають відношення «експерти з організації громадянської війни і психологи, зокрема, і з Росії». Конкретних імен депутат не назвав. Російські політики і аналітики неоднозначно сприйняли твердження Колесніченка.

«Маски зняті, і , як виявилося, їх справжня мета – не кропітка робота в парламенті, не створення програм розвитку та побудова дійсно демократичної України. Все громадянське суспільство переконалося, що їхня мета – руйнування цілісної України» – ця заява депутата Колесніченка в ефірі телеканалу «Дощ» здивувала багатьох. І якщо натяки на зацікавленість Заходу в тому, що відбувається в Україні, вже нікого не дивують, сентенції про те, що до протестів у Києві та до Євромайдану приклала руку російська ліберальна опозиція здивували багатьох.

Втім, у російській опозиції не всі підтримують Євромайдан. Письменник і лідер забороненої в Росії націонал-більшовицької партії Едуард Лимонов висловив упевненість, що Майдан отримує серйозне фінансування.

«Це хтось платить гігантські гроші, щоб утримувати Майдан, – каже він. – А хто – я не знаю, якими грошима... Але хтось страшно зацікавлений у цьому. Я це знаю з досвіду. Я проводив там партійні з’їзди та інше, я знаю, наскільки все це дорого. Людей звозити дуже дорого з інших регіонів».

Прогноз Едуарда Лимонова – нинішні події в Україні можуть призвести до розвалу держави. У політолога Станіслава Бєлковського інший погляд на ситуацію. Він розцінює все, що відбувається на вулицях Києва, як недовіру громадян до керівництва країни. І в зв’язку з цим, на думку Бєлковського, другий термін Януковича під питанням.

«Провокатор працює на обидві сторони одразу»

«Те, що творилося на Грушевського, – це крок уперед у долі України. Це свідоцтво про те, що просто дожити до виборів 2015 року в умовах повного спокою та відсутності уваги з боку активної частини українського суспільства до стратегічних питань розвитку України, Януковичу вже не вдасться», – зазначає Станіслав Бєлковський.

За його словами, міркування провладних українських політиків про провокації ззовні виглядають якщо не безглуздо, то абсолютно нелогічно.

«Навіть якщо у лавах радикальних протестувальників були вчора провокатори, то вони не робили погоди у тому, що відбувалося. І, по-друге, будь-який провокатор, він працює на обидві сторони одразу», – зазначив політолог.

Після нещодавнього підписання Віктором Януковичем цілої низки законів, в Росії заговорили про те, що Україна йде російським шляхом. Однак експерти нагадують, що цей шлях пов’язаний з репресіями і порушеннями прав і свобод громадян.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG