Доступність посилання

ТОП новини

Наліпками «іноземний агент» позначають себе черкаські активісти


Тетяна Кавальчук
У Черкасах обурені новими нормами про «іноземних агентів», як назвали велику частину громадських організацій у «законах 16 січня». На їх ухвалення черкаські громадські активісти відреагували флеш-мобом у «Фейсбуці». Вони опублікували свої світлини, де зображені з наліпками на лобі, на яких написано «іноземний агент». Деякі організації заявляють, що не виконуватимуть нові норми, оскільки вважають їх «неконституційними».

Цього року у Черкасах для сліпих та слабкозорих людей вивіски на державних установах та організаціях продублюють шрифтом Брайля. Звичні для Європи та США, нові таблички у Черкасах з’являться завдяки перемозі проекту громадських активістів «Брайль Україна» у міжнародному конкурсі, який фінансує Держдепартамент США.

Керівник та автор проекту Галина Корнієнко обурена тим, що тепер її, відповідно до «вручну» проголосованої норми, можуть зарахувати до «іноземних агентів».

Громадська організація робить потрібну справу, у держави немає коштів це робити, і потім цю організацію називають «іноземним агентом»
Галина Корнієнко
«Якщо громадська організація робить потрібну справу для суспільства, у держави немає коштів це робити, і потім ще цю громадську організацію називають «іноземним агентом», це очорнює цю громадську організацію, яка займається благородною справою. Ми звітуємося за кожну копійку перед донором і перед суспільством. Яка мета усього цього?» – обурюється активістка.

Протест із наліпкою «іноземний агент» на лобі

Не зрозуміли законодавчих ініціатив більшості й інші черкаські активісти й відреагували флеш-мобом у соціальних мережах.

Увечері 16 січня керівник Коаліції молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина» Вікторія Феофілова у «Фейсбуці» опублікувала світлину, де вона із написом на лобі «іноземний агент».

Ніколи не могла подумати, що таке можливо в Україні. Це якось принизливо, образливо
Вікторія Феофілова
Вікторія Феофілова
Вікторія Феофілова
«Це був такий крок відчаю. Я була в шоці, коли я закони прочитала, ніколи не могла подумати, що таке можливо в Україні. Це якось принизливо, образливо. Почали жартувати, що може треба татуювання на лобі, щоб одразу знати, що маєш справу з іноземним агентом. Слово за слово, і від думок перейшли до такого флеш-мобу», – розповідає Вікторія Феофілова.

До флеш-мобу «іноземних агентів» найперше долучилися колеги Феофілової.

«Оперативно пішли на кухню, знайшли фотоапарат, двосторонній скоч, яким це можна було причепити на лоба. Як жінка, я розумію, що ця фотографія не гарна. Але вона теж відображає те, що насправді у всіх тих речах, які зараз відбуваються, при їх абсурдності, це вже не квіточки, не пісні, не танці, а це непривабливе обличчя. І це контекст, який теж хотіла донести», – каже юрист КМГО «Молода Черкащина» Тетяна Кавальчук .

Активісти не можуть точно сказати, скільки людей їх підтримали, але точно знають, що це були не лише жителі Черкащани.

Тим часом у КМГО «Молода Черкащина» Радіо Свобода повідомили, що не реєструватимуть громадську організацію як «іноземного агента», оскільки вважають «закони 16 січня» «неконституційними і не будуть їх виконувати».
  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG