Доступність посилання

ТОП новини

Путін, ймовірно, викинув 15 млрд на вітер. Російська еліта не розуміє Україну – Іван Яковина


Стежать за подіями в Україні і пересічні росіяни, і активісти, які вважають, що змагання громадянського суспільства проти обмеження свобод може дати поживу для думок і російським демократам.

Про своє бачення українських подій «Голосу Америки» розповів кореспондент авторитетного російського онлайн-видання Лента.РУ в Україні, Іван Яковина.

«Росіяни, які сюди приїжджають у них з одного боку все це викликає відчуття великого захоплення. Вони відчувають, що українці можуть зрештою чогось досягнути. Є такий дуже обережний, але оптимізм», – говорить Яковина.

На його думку, повторення київської ситуації у Росії не можливе. Частина суспільства, яка в Україні протестує проти влади, в Росії – підтримує уряд.

«Бідні прошарки російського суспільства, середній клас , навіть нижні прошарки середнього класу та бідні – вони переважно підтримують владу. Натомість тут, у Києві, в Україні в цілому – ці сегменти суспільства виступають проти влади у своїй переважній більшості», – зазначає Іван Яковина.

Журналіст вважає, що Україна справді має велике значення для Путіна. Про, це свідчить і виділена Путіним у непростий для російської економіки час величезна сума. Водночас російська еліта абсолютно не розуміє, що, «придбавши» українську еліту, вони не купили лояльність українців.

«Всі події, які тут відбуваються доводять, що це не можливо. Досягнути лояльності з боку України, з боку населення України, можна було би мабуть за допомогою інших засобів, але не цими грошима. Тому скоріше за все, ці 15 мільярдів доларів виявляться викинутими на вітер», – говорить кореспондент «Ленти.ру».

Іван Яковина відзначає, що вихід на передній план в українських протестах агресивних представників крайньо-правих кіл засвідчив нездатність опозицій запопронувати Євромайдану реальний план дій. Ця ситуація турбує російського журналіста.
«Крайньо-праві довгий час були відсунуті на задній план, їм не давали слова, їх не слухали. Два місяці вони сиділи у засідці. Коли ж став очевидним повний провал тактики протесту, яку обрали три так звані лідери опозиції, то стало зрозуміло, що ці люди по суті лишились єдиною життєздатною альтернативою трьом лідерам опозиції… Нажаль ситуація складається так, що насильство у тій, чи іншій його формі воно дає результат, і це не може не турбувати».

Яковина допускає, що ухвалення Верховною Радою антидемократичних законів поставило Україну на межу розколу. Наполягаючи на своєму, влада загострить ці процеси.

«У Львові вже зараз люди кажуть прямим текстом, що не будуть виконувати закони, які були ухвалені Верховною радою 16-го січня. Це можна сказати, явочним порядком, розірве правове поле України на дві частини. А наслідки будуть непередбачуваними».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG