Доступність посилання

ТОП новини

Троє з членів Конгресу США привітали санкції щодо України й закликали до нових


Троє з членів Конгресу США – сенатор Сандер Левін і члени Палати представників Джим Ґерлак і Марсі Каптур, усі члени конгресової групи у зв’язках із Україною – виступили вчора зі спільною заявою, про яку сьогодні повідомили українські активісти у США.

Вони, серед іншого, привітали недавнє рішення Державного департаменту США скасувати візи кількох осіб із України, причетних до насильства, й закликали адміністрацію президента Барака Обами вжити наявні законні можливості у випадку, якщо влада України «продовжить шлях униз дорогою репресій».

За їхніми словами, президент Віктор Янукович від самого початку багато разів заявляв, що має за краще мирний вихід, який створить передумови для повністю демократичної України, але дії влади України постійно підривають цю мету. Автори заяви закликали всі сторони відмовитися від насильства й піти на повноцінний і представницький національний діалог. При цьому вони особливо закликали владу України негайно припинити використання насильства, скасувати недавно ухвалені антидемократичні закони, які вони назвали «драконівськими», дотримуватися людських прав мирних учасників протестів і піти на справжній діалог із опозицією.

Висловивши глибоку стривоженість через загибель кількох людей і поранення ще десятків, автори наголосили, що продовжують засуджувати використання насильства з боку і влади України, і маргінальних екстремістських угруповань та провокаторів. Обидві ці сили намагаються дискредитувати рух мирного протесту, мовиться у заяві.
XS
SM
MD
LG