Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 06:58

Заявою на звільнення голови Львівської ОДА займається прокуратура


Олег Сало
Голова Львівської ОДА Олег Сало написав заяву на звільнення з посади під тиском. Його змусили це зробити, погрожуючи захопленням влади, інформує прес-служба очільника області.

«Бачачи некерованих людей, відсутність лідера і усвідомлюючи їхнє небажання йти на переговори, а також переймаючись життям та здоров’ям працівників обласної державної адміністрації, я написав заяву», – пояснив Олег Сало.

Сьогодні сотні людей, які брали участь у загальноукраїнському страйку, оголошеному представниками опозиції, протестували біля приміщення Львівської ОДА. Охорона пропустила львів’ян усередину будівлі за вказівкою заступника голови Львівської облради Валерія П’ятака. Люди заблокували вхід до кабінету очільника області, а також входи і виходи з приміщення. До протестувальників на вулиці вийшов Олег Сало і люди вимагали його відставки. Врешті він написав заяву про звільнення, яку представники ВО «Свобода» зареєстрували у канцелярії.

Цю ситуацію вивчає прокуратура Львівської області. Водночас прокурор області вважає, що приміщення обласної адміністрації незаконно захоплене, і попередив мешканців Львова та області, що за ці дії вони можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності.

Приміщення, в яке зайшли протестувальники і, за словами очевидців, коректно поводилися, перебуває у комунальній власності громади Львівщини. А Львівська ОДА лише орендує частину площі в обласної ради, згідно з угодою, яка не продовжена з 1 січня.

Ратуша, де розташована Львівська міськрада, відкрита для всіх відвідувачів. Тим часом нині переважна більшість львів’ян вперше заходить у приміщення обласної адміністрації та ради.

На даний час Народна рада львівського Майдану формує сотні добровольців, які чергуватимуть у приміщенні обладміністрації. Саме тут розташовуватиметься штаб Народної ради, повідомив активіст Андрій Соколов, який і привів людей до приміщення ОДА з Євромайдану.

Депутати Львівської облради формуватимуть виконком, який перебере повноваження обласної адміністрації, про що сказав Радіо Свобода депутат Львівської міськради, свободівець Любомир Мельничук.

З протестувальниками постійно веде переговори начальник Головного управління МВС у Львівській області Олександр Рудяк, переконуючи їх покинути приміщення адміністрації. Однак люди на таку пропозицію зреагували вимогою до керівника міліції написати заяву на звільнення.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG