Доступність посилання

ТОП новини

Криворіжці не пустили загін «Беркута» до Києва – активісти


У Кривому Розі активісти місцевого Євромайдану сьогодні пізно ввечері домоглись зупинення відправки працівників спецпідрозділу «Беркут» до столиці, повідомив Радіо Свобода заступник міської організації ВО «Свобода» Дмитро Білоненко, який був учасником акції.

За його даними, близько трьох десятків активістів зібралися біля бази спецпідрозділу, що на вулиці Ціолковського, і намагались не допустити відправлення «беркутівців». За словами учасника, блокування автобусів як такого не було. Він зазначив, що співробітників «Беркута» стали збирати в екстреному порядку, відкликали з відпусток, із патрулювання, видали обмундирування і готували до поїздки.

«За нашою інформацію з «Беркута», хлопці самі не хотіли їхати й почали обурюватись, що їх туди везуть. Коли на місце приїхали небайдужі активісти, це стало загальновідомо. Це спричинило те, що наказ скасували і спецпризначенців розпустили по домівках. Ми особисто бачили, як вони роз’їжджались на таксі. Їхнє керівництво, певно, злякалось непередбачуваної події – нашого приїзду», – сказав Радіо Свобода Дмитро Білоненко.

Він додав, що, за його даними, до Києва з Кривого Рогу мало їхати понад 200 «беркутівців» – по 30 осіб від кожного із 7 районів міста.

Крім того, як розповів Білоненко, сьогодні ввечері криворізькі активісти завадили відправленню до Києва молодиків спортивної статури, поширивши в мережі інформацію про те, звідки й о котрій годині має відбутись поїздка й зібравши на місце події, до кінотеатру «Олімп», понад сто прихильників євроінтеграції.

Радіо Свобода поки не отримало офіційного коментаря з міліції щодо ймовірного відправлення криворізьких «беркутівців» до столиці. Раніше з обласного управління міліції повідомляли, що дніпропетровський «Беркут» «уже давно у Києві».
XS
SM
MD
LG