Доступність посилання

ТОП новини

Янукович хоче переформатувати уряд, а опозиція – самого Януковича


Київ – Президент Віктор Янукович заявляє, що у вівторок на позачерговому засіданні парламенту відбудеться переформатування уряду Миколи Азарова та зміна ухвалених 16 січня законів. Також він пообіцяв амністію затриманим учасникам акцій протесту, окрім тих, хто вчинив важкі злочини. Однак учасники Майдану висунуті президентом умови компромісу не вважають прийнятними.

Лідер УДАРу Віталій Кличко, коментуючи слова президента зазначив, що ситуацію за допомогою переформатування уряду можна було вирішити місяць або два тижні тому, а зараз люди вимагають відставки Віктора Януковича. На Майдані умови президента зустріли свистом і вигуками невдоволення, наголошують політики-опозиціонери.

«Якщо буде звільнений Азаров, то це може вплинути на настрій Майдану. А кому потрібна заміна одного міністра на іншого? Більше того, якщо в уряді з’явиться Медведчук, то це лише загострить ситуацію», – каже політолог Володимир Фесенко.

Адміністрацію президента очолив «універсальний» Клюєв

Також експерти вважають дивним бажання президента вирішити питання переформатування уряду на позачерговій сесії парламенту. Адже згідно із чинною Конституцією парламент призначає лише голову уряду, а міністрів призначають указами президента. Політолог Валерій Гончарук припускає, що таким чином президент хоче за допомогою парламенту компромісні фігури.

«Одна справа, коли президент ставить свою кандидатуру – людину, якій він довіряє. А за політичним призначенням має бути певна парламентська підтримка», – каже експерт.

Тим часом Віктор Янукович призначив головою адміністрації президента Андрія Клюєва, який до цього обіймав посаду секретаря Ради національного безпеки і оборони. З оприлюднених протоколів допиту колишнього голови столичної міської держадміністрації Олександра Попова випливає, що саме від Андрія Клюєва надійшов наказ розігнати Євромайдан у ніч на 30 листопада.

Новопризначений голова президентської адміністрації хоча й належить до яструбів, але з успіхом може вести переговори про мирне врегулювання.

«Клюєв може бути як яструбом, так і голубом. Враховуючи його величезний переговорний досвід і особисті прямі зв’язки із опозиціонерами», – каже політолог Володимир Фесенко.

Янукович виправдовує своїх захисників

У п’ятницю до Києва прибув єврокомісар Штефан Фюле, який провів переговори із президентом Віктором Януковичем. Офіційної інформації про переговори наразі немає, проте експерти припускають, що європейський комісар говорив про неприпустимість силового розв’язання політичної кризи.

А сам Віктор Янукович заявляє: якщо не вдасться домовитися по-хорошому, то буде застосовано інші методи. За його словами, правоохоронці під час протистояння дотримувалися закону і працювали в межах своїх повноважень. Натомість радикальні дії окремих громадян змушують владу діяти відповідним чином. При цьому президент наголошує, що влада налаштована «на подальші переговори, на пошук компромісів».

Наразі ситуація в Києві дещо стабілізувалася – сутички припинилися. Однак експерти не впевнені, що без реальних поступок з боку влади спокій зберігатиметься довго.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG