Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську за порушення порядку проведення зборів затримали 13 євромайданівців


У Дніпропетровську за порушення порядку організації і проведення зборів до Бабушкінського райвідділу міліції доправили 13 молодих людей, двоє з яких – неповнолітні. Затримання відбулися вчора ввечері, про них сьогодні повідомляють у прес-службі обласної міліції.

За даними міліції, у п’ятницю в парку імені Калініна зібралися близько 80молодих чоловіків, які рушили на Європейську площу, закривши свої обличчя медичними масками і шарфами.

«Під час ходи вони декілька разів вигукували «Ганьба», порушували громадський спокій та провокували сутички з працівниками міліції», – йдеться у повідомленні.

За інформацію з міліції, 13 найбільш активних осіб затримали і доправили до райвідділку, серед затриманих – шестеро студентів дніпропетровських вишів, п’ятеро учнів коледжів та шкіл, двоє ніде не працюють і не навчаються. Щодо 11 склали адміністративні протоколи. Щодо двох неповнолітніх адмінпротоколи не складалися: вирішується питання про притягнення їхніх батьків до адміністративної відповідальності. На чотирьох осіб за рішенням суду накладено штрафи у розмірі 2 550 гривень. Щодо останніх 7 суд ухвалить рішення сьогодні.

Водночас координатор дніпропетровського Майдану Віктор Романенко підтвердив Радіо Свобода, що затриманими були прихильники Євромайдану. Однак, за його словами, зібрали їх у парку імені Калініна й підбурювали на несанкціоновану акцію невідомі люди, які, за попередніми даними, приїхали з інших регіонів.

«Затримані – наші люди, але підбурювали їх на дії невідомі люди. Вони носили при собі пакети з камінням та інші засоби. Цих людей ми не знаємо, ми жодного разу не бачили їх на Євромайдані. Зараз ці люди перебувають в місті, і, за попередніми даними, знову планують прийти до нас, щоб провокувати. Ці люди російськомовні, але російською вони говорять не так, як говорять на Дніпропетровщині. Є припущення, що це платні провокатори, що приїхали з інших регіонів, Донецька, Херсона. Ми терміново скликаємо наших прихильників, аби застерегти від участі в провокаціях, адже наш протест – мирний, він не має на меті дестабілізацію ситуації», – сказав Радіо Свобода Віктор Романенко.

За його даними, наразі затриманих молодих людей з райвідділку відпустили, провівши з ними роз’яснювальну роботу.
XS
SM
MD
LG