Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародні посередники та дострокові вибори – це вихід з кризи – експерти


Уряд США задовго загравав з Віктором Януковичем, залякував наслідками, які ніяк не втілював у життя. У результаті, уряд України припинив серйозно сприймати погрози Вашингтона, такої думки дотримується політолог університету Бейлор у Техасі Сергій Куделя.

«Я не думаю, що те, що зараз роблять Сполучені Штати може якимось чином вплинути на політичне керівництво України. На нього можуть вплинути безпосередні спроби вплинути на особисто, як Януковича і його родину, так і людей, які до нього наближені.

Тобто, більш консолідовані кроки по розслідуванню всіх корупційних справ пов’язаних з родиною Януковича, і пов’язаних з його найближчим оточенням, я маю на увазі людей на кшталт Андрія Клюєва, Ріната Ахмєтова і Дмитра Фірташа. Коли ці чотири особи стануть мішенями розслідувань у Сполучених Штатах і в Європі, тоді, я думаю, і зміниться ставлення української влади до дій Заходу».

Запровадження візових санкцій лише проти людей середньої ланки свідчить, що Сполучені Штати на сьогодні не готові вдатися до дій безпосередньо проти Віктора Януковича та його найближчого оточення, каже Сергій Куделя.

А докторант Гарвардського університету, редактор порталу «Критика» Олег Коцюба вказує, що механізм накладення санкцій надзвичайно складний, а їх необережне застосування може мати зворотній ефект.

«Бажаний результат, в першу чергу, наскільки можливо, зберегти мирний характер цих протестів, тобто не допустити насильства. Про це наголошує багато американських посадовців, і саме в цих межах проводиться політика уряду Сполучених Штатів Америки».

На погляд Олега Коцюби Сполучені Штати можуть принести багато користі посиливши підтримку громадянського суспільства в Україні, а також приєднавшись до міжнародних зусиль у врегулюванні кризи.

«Напевно варто думати про реалізацію сценарію у рамках міжнародних організацій, йдеться про ООН, ОБСЄ та інші організації. Тут Сполучені Штати могли б відіграти дуже важливу роль».

Саме залучення міжнародних посередників – шлях розв’язки кризи в Україні, переконаний політолог Сергій Куделя.

«Іншою альтернативою є розділ України. Це означає, що виборів у 2015-му році не буде, а будуть окремі президентські вибори в Західній Україні і окремі вибори у Східній Україні. Якщо Віктор Янукович не хоче йти цим шляхом, то треба залучати міжнародних посередників, і вже зараз шукати шляхи виходу з цієї ситуації».

На погляд політолога найкращий спосіб виходу із ситуації в якій опинилась Україна, дострокові президентські та парламентські вибори.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG