Доступність посилання

ТОП новини

Президія парламенту Криму заборонила діяльність ВО «Свобода» у регіоні


Кримський парламент
Кримський парламент
Президія Верховної Ради Криму у понеділок вирішила заборонити діяльність Всеукраїнського об’єднання «Свобода» на території півострова. Про це йдеться в рішенні президії.

«У 10 регіонах України відбувся антиконституційний переворот, легітимна влада силовими методами усунута від виконання повноважень, передбачених Конституцією України і законами України, продовжується силове захоплення стратегічних міністерств, блокування і спроби штурму в окремих регіонах країни адміністративних будівель, в яких розташовані органи місцевого самоврядування і органи виконавчої влади. Під загрозою статус автономії і Конституція Автономної Республіки Крим. Активними учасниками всіх масових безладів і антиконституційних дій є ВО «Свобода», інші формування радикального характеру», – сказано в ньому.

Враховуючи такий стан справ, президія вирішила «заборонити в установленому порядку на території Автономної Республіки Крим діяльність і символіку ВО «Свобода» та інших формувань радикального характеру як загрозу національній згоді, громадській безпеці і правопорядку і зажадати від Міністерства юстиції України негайно вирішити питання про припинення їхньої діяльності на підставі статті 37 Конституції України і статті 5 Закону України «Про політичні партії в Україні».

Також депутати попросили ГУ МВС у Криму посилити охорону регіону на автовокзалах, аеропортах, вокзалах, а також Перекопському перешийку.

Крім того, Асоціація органів місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим та Севастополя просить президента України Віктора Януковича, Раду національної безпеки та оборони і Верховну Раду запровадити надзвичайний стан в Україні, а народних депутатів України не скасовувати «закони 16 січня» на позачерговій сесії у вівторок.
XS
SM
MD
LG