Доступність посилання

ТОП новини

Фракція Партії регіонів у Львівській облраді саморозпустилась


Львівська ОДА, 27 січня 2014 року
Львів – Фракція Партії регіонів у Львівській обласні раді саморозпустилась. Про це мовиться у заяві групи депутатів. Цю інформацію підтвердили Радіо Свобода самі ж обранці. Також і окремі посадовці заявили про свій вихід із Партії регіонів. Заяви на звільнення з роботи написали двоє заступників голови Тернопільської обладміністрації.

Фракція Партії регіонів у Львівській облраді налічувала десятьох депутатів, а це були переважно посадовці і підприємці. Більшість із них заявили про свій вихід із фракції, висловили у своїй заяві співчуття родинам загиблих у Києві, попросили вибачення у виборців, наголосивши, що несуть політичну відповідальність за ситуацію в Києві.

Львівські депутати пояснили, що київські партфункціонери – як і лідери провладної партії – ігнорували їхню позицію, не дослухались до думки всіх українців.

Дії влади спричинили до виходу з фракції

Бізнесмен Олег Баляш не має партквитка Партії регіонів, але каже, що вийшов з фракції тому, що влада намагається зламати людей бандитськими методами, а Партія регіонів не виконує тієї програми, з якою йшла на вибори. Замість євроінтеграції нині країна на межі громадянської війни, хаосу і розколу.

Влада мала можливість виправити ситуацію щонайменше разів сім, але вони лише ситуацію збурюють
Олег Баляш
«Влада мала можливість виправити ситуацію щонайменше разів сім, але вони лише ситуацію збурюють, тому нам з цими людьми не по дорозі. Якби мова йшла лише про те, що бізнес блокують, то я б не пішов на такі ультиматуми. Коли мене почали блокувати, я навпаки, сказав, що принципово не вийду. У мене півтори тисячі працює людей і я міг би закрити бізнес, а що робитимуть ці люди?.. Вийшов з фракції, тому що не погоджуюсь з політикою партії влади і самої влади» , – пояснив Олег Баляш .

Про свій вихід із провладної фракції заявив і керівник Львівської міської організації Партії регіонів, підприємець Олег Баран, мережу крамниць якого пікетують довший час активісти акції «Економічний бойкот регіоналів» з вимогою вийти з лав провладної політичної сили. Олег Баран наразі не коментує, чи має намір залишити цю партію. Адже для цього йому потрібно скликати конференцію, на якій би ухвалили рішення про саморозпуск Партії регіонів чи обрали б нового керівника.

Вийшли з лав Партії регіонів голови Яворівської та Буської районних адміністрацій. Тернопільська та Івано-Франківська облради своїм рішенням заборонили діяльність на території області Партії регіонів і Компартії.

«Регіонали несуть політичну відповідальність»

Політолог Юрій Шведа проводить аналогію нинішніх подій з 1991 роком, коли ортодоксальне крило Компартії хотіло назад відвернути процеси демократизації та незалежності України і організувало ГКЧП, за яким стояли керівники Компартії.

Диктаторські закони ухвалені парламентською більшістю, основу якої складають регіонали
Юрій Шведа
«У силу тих подій, які визнали незаконний характер, антиконституційну діяльність Компартії, ця партія була заборонена. Нині, дивлячись на події, хтось має нести за це політичну відповідальність. А ця відповідальність лежить на президентові і, водночас, варто пам’ятати, що диктаторські закони ухвалені парламентською більшістю, основу якої складають регіонали, і вони мають нести політичну відповідальність за те, що відбувається у державі. Але виникає наступне питання, а яку відповідальність Партія регіонів понесе за те, що відбувається у країні?..» – наголошує політолог, професор Львівського університету імені Франка Юрій Шведа.

Робота Львівської облдержадміністрації заблокована, така ж ситуація ще у шести райадміністраціях. Представники штабу Національного спротиву інформують, що виїхали у райони, щоб підготуватись до взяття під контроль усіх райадміністрацій області. Виконком Львівської облради розпочав свою роботу.

Тим часом Прокуратура Львівської області оскаржила три рішення Львівської обласної ради. Відтак, за інформацією прокуратури, незаконним є рішення Львівської облради про утворення виконкому, про звернення до держслужбовців, суддів, працівників правоохоронних органів та військовослужбовців, а також про визнання Народної ради колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG