Доступність посилання

ТОП новини
27 січня 2021, Київ 13:25

В ОБСЄ обговорили становище в Україні


Чинний голова Організації з безпеки і співпраці в Європі, міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркгальтер і директор Управління демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ Янез Ленарчич обговорили сьогодні становище в Україні і необхідність докласти більше зусиль до захисту правозахисників, повідомила прес-служба організації.

Дідьє Буркгальтер наголосив на необхідності знайти політичний вихід із ситуації й нагадав, що вже пропонував прем’єр-міністрові Миколі Азарову скористатися з можливостей ОБСЄ для полегшення діалогу в Україні в пошуках виходу.

Янез Ленарчич, зі свого боку, повідомив, що в його управління триває аналіз українських «законів 16 січня», зміст і спосіб ухвалення яких, за його словами, стали одним із моментів, що ще напружили становище в Україні. Цей аналіз має бути завершений і оприлюднений на початку наступного місяця, сказав він. Цей аналіз здійснюють на офіційне прохання комітету Верховної Ради з прав людини, національних меншин і міжетнічних відносин.

Раніше сьогодні Рада Європи оголосила, що вже завершила свій попередній аналіз «законів 16 січня», і вони, без сумніву, не відповідають Європейській конвенції про права людини, й таким чином, вони не мають застосовуватися. Рада Європи рекомендує, щоб Верховна Рада або скасувала ці закони, або зупинила їхню чинність на достатньо тривалий період часу.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG