Доступність посилання

ТОП новини
04 березня 2021, Київ 09:20

Луганській міліції допомагають козаки


Луганськ – Луганську обласну державну адміністрацію посилено охороняють працівники спецпідрозділу міліції «Беркут» – в керівництві області побоюються штурму. Допомагають міліції боронити будівлю місцеві козаки. Саме вони, як запевняє обласна влада, стали ініціаторами створення в регіоні так званих дружин правопорядку.

Козаки біля Луганської облдержадміністрації були помічені ще у неділю, коли місцеві майданівці проводили традиційне Народне віче.

Нікого бити не потрібно. Застосовувати фізичну силу, зброю, нагайки, забороняється
Володимир Воробйов
«Не допустити провокацій і самим не піддаватися на провокації. Нікого бити не потрібно. Застосовувати фізичну силу, зброю, нагайки, забороняється», – такий інструктаж проводив козацький полковник Володимир Воробйов.

Сам він заявив, що перебуває на роботі, а в обласній адміністрації у нього навіть є кабінет. За словами Воробйова, патрулюватимуть вулиці члени відразу кількох козацьких організацій Луганщини.
У Луганську козаків залучили до охорони ОДА
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00
Щоправда, донські козаки, яких можна впізнати серед захисників держустанови, вже виявили себе раніше. Торік у грудні вони охороняли форум депутатів усіх рівнів, організований Партією регіонів. Козаки не пропускали кількох журналістів: штовхали їх, ображали і при цьому казали, що вони на роботі. Так само ці ж люди намагалася зривати акції луганських євромайданівців.

Козаки-найманці втікатимуть, як зайці – опозиціонер

В ефективності таких охоронців сумнівається керівник обласного осередку партії УДАР В'ячеслав Серпокрилов.

Це найманці, вони найняті за гроші. Тому при першому ж штурмі обласної адміністрації, побіжать, як зайці від мисливців
В’ячеслав Серпокрилов
«Це найманці, вони найняті за гроші. Тому при першому ж штурмі обласної адміністрації, побіжать, як зайці від мисливців. Вони тут стоять не з ідеологічних міркувань», – сказав В’ячеслав Серпокрилов.

Дружини правопорядку формуватимуться не тільки з козаків, а й з усіх охочих. Записатися можна у наметі, який встановили поблизу облдержадмінстрації. У понеділок депутати звернулися до всіх жителів регіону стати на захист від екстремістів.

«Спираючись на норми Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», вручаємо їм мандат довіри на захист жителів області від проникнення екстремізму, на охорону громадянського порядку і державних установ», – звернення зачитав голова облради Валерій Голенко.

«Навіщо потрібні дружинники, якщо ми платимо міліції?»

А ось що думають про таких охоронців правопорядку жителі міста.

– Я «за», якщо це буде в рамках закону. Владу, яка б вона не була, потрібно поважати, підкорятися їй;

– Я вчора дивився, як один із козаків демонстрував шашку, потім пістолет. Я так розумію, що комусь це захочеться застосувати... Тому я проти. За порядком має слідкувати міліція;

– Для цього є міліція. Навіщо створювати додаткові дружини, я не розумію, якщо ми й так платимо міліції;

– Бачте у нас ніхто не стоїть. Якщо стоять, то мирно, тихо. Я думаю, що нашому місту це не знадобиться;

Аби відрізнятися від інших, дружинники чіпляють на одежу георгіївські стрічки. У понеділок ввечері група таких людей прийшла на площу, де зазвичай збираються учасники громадського сектору Євромайдану. Щоб запобігти сутичкам, майданівців та дружинників розділив кордон міліції.

Дивитись коментарі (6)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG