Доступність посилання

ТОП новини

Луганській міліції допомагають козаки


Луганськ – Луганську обласну державну адміністрацію посилено охороняють працівники спецпідрозділу міліції «Беркут» – в керівництві області побоюються штурму. Допомагають міліції боронити будівлю місцеві козаки. Саме вони, як запевняє обласна влада, стали ініціаторами створення в регіоні так званих дружин правопорядку.

Козаки біля Луганської облдержадміністрації були помічені ще у неділю, коли місцеві майданівці проводили традиційне Народне віче.

Нікого бити не потрібно. Застосовувати фізичну силу, зброю, нагайки, забороняється
Володимир Воробйов
«Не допустити провокацій і самим не піддаватися на провокації. Нікого бити не потрібно. Застосовувати фізичну силу, зброю, нагайки, забороняється», – такий інструктаж проводив козацький полковник Володимир Воробйов.

Сам він заявив, що перебуває на роботі, а в обласній адміністрації у нього навіть є кабінет. За словами Воробйова, патрулюватимуть вулиці члени відразу кількох козацьких організацій Луганщини.
У Луганську козаків залучили до охорони ОДА
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00
Щоправда, донські козаки, яких можна впізнати серед захисників держустанови, вже виявили себе раніше. Торік у грудні вони охороняли форум депутатів усіх рівнів, організований Партією регіонів. Козаки не пропускали кількох журналістів: штовхали їх, ображали і при цьому казали, що вони на роботі. Так само ці ж люди намагалася зривати акції луганських євромайданівців.

Козаки-найманці втікатимуть, як зайці – опозиціонер

В ефективності таких охоронців сумнівається керівник обласного осередку партії УДАР В'ячеслав Серпокрилов.

Це найманці, вони найняті за гроші. Тому при першому ж штурмі обласної адміністрації, побіжать, як зайці від мисливців
В’ячеслав Серпокрилов
«Це найманці, вони найняті за гроші. Тому при першому ж штурмі обласної адміністрації, побіжать, як зайці від мисливців. Вони тут стоять не з ідеологічних міркувань», – сказав В’ячеслав Серпокрилов.

Дружини правопорядку формуватимуться не тільки з козаків, а й з усіх охочих. Записатися можна у наметі, який встановили поблизу облдержадмінстрації. У понеділок депутати звернулися до всіх жителів регіону стати на захист від екстремістів.

«Спираючись на норми Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», вручаємо їм мандат довіри на захист жителів області від проникнення екстремізму, на охорону громадянського порядку і державних установ», – звернення зачитав голова облради Валерій Голенко.

«Навіщо потрібні дружинники, якщо ми платимо міліції?»

А ось що думають про таких охоронців правопорядку жителі міста.

– Я «за», якщо це буде в рамках закону. Владу, яка б вона не була, потрібно поважати, підкорятися їй;

– Я вчора дивився, як один із козаків демонстрував шашку, потім пістолет. Я так розумію, що комусь це захочеться застосувати... Тому я проти. За порядком має слідкувати міліція;

– Для цього є міліція. Навіщо створювати додаткові дружини, я не розумію, якщо ми й так платимо міліції;

– Бачте у нас ніхто не стоїть. Якщо стоять, то мирно, тихо. Я думаю, що нашому місту це не знадобиться;

Аби відрізнятися від інших, дружинники чіпляють на одежу георгіївські стрічки. У понеділок ввечері група таких людей прийшла на площу, де зазвичай збираються учасники громадського сектору Євромайдану. Щоб запобігти сутичкам, майданівців та дружинників розділив кордон міліції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG