Доступність посилання

ТОП новини
25 січня 2021, Київ 17:25

ЄС і Росія домовилися про консультації щодо угод зі східними партнерами


Володимир Путін (л), Герман Ван Ромпей сьогодні в Брюсселі
Брюссель і Москва досягли домовленості про двосторонні консультації щодо угод про асоціацію з країнами «Східного партнерства», до числа яких входить і Україна. Про це після саміту «Росія-ЄС» повідомив президент Європейської ради Герман Ван Ромпей.

«Можливі різні трактування і непорозуміння в тому, що стосується угоди про асоціацію з ЄС. Тому ми домовилися на двосторонній основі продовжувати на рівні експертів консультації з питань, пов’язаних з угодою про асоціацію в рамках «Східного партнерства», – сказав Ромпей.

Констатувавши, що навколо «Східного партнерства» існує недостатнє розуміння, президент Ради ЄС розповів про переваги цієї політики ЄС, яка принесе вигоди і російській стороні.

Серед таких вигод він назвав економічну, соціальну стабільність, економічне зростання, від чого «виграють і російські компанії».

У Європейському союзі вважають, що президент України Віктор Янукович у листопаді 2013 року відмовився від планів підписати угоду про асоціацію з ЄС, серед іншого, внаслідок тиску з боку Кремля.

Попередні плани ЄС і Росії передбачали, що саміт у Брюсселі триватиме два дні і матиме в програмі бенкет. Але на початку січня речник Єврокомісії оголосив, що «з огляду на останні події» всі заходи відбудуться протягом одного дня. Бенкет скасували.

Дивитись коментарі (1)

Recommended

XS
SM
MD
LG