Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єра Азарова і «диктаторських законів» немає, а Майдан залишається


Київ – Відставку прем’єра Миколи Азарова разом із повним складом уряду та скасування 9 законів, ухвалених 16 січня в «ручному режимі», записала до своїх досягнень опозиція. У Верховній Раді висловлюють сподівання, що ці рішення знімуть політичне напруження в Україні. Водночас, в опозиції нагадують, що виконано лише частину вимог Євромайдану, та кажуть, що наступними кроками будуть ухвалення закону про звільнення від кримінального переслідування затриманих учасників протесту і повернення до Конституції 2004 року.

Верховна Рада у вівторок скасувала 9 законів, ухвалених 16 січня в «ручному режимі», які обмежували громадянські свободи. За відповідне рішення проголосував 361 депутат. За словами члена фракції Партії регіонів Сергія Гриневецького, відповідної домовленості вдалося досягти на погоджувальній раді.

«Це перший позитивний крок для того, щоб зняти політичну напругу і вийти на конструктивний діалог для того, щоб продовжити той пакет, який був напрацьований за участі керівників фракцій опозиційних і президентської команди», – каже Гриневецький.

Азаров мав піти у відставку місяць тому – Кличко

Також у парламенті позитивно оцінили повідомлення про те, що президент Віктор Янукович прийняв відставку прем’єра Миколи Азарова. Це має зняти напруження у суспільстві, зокрема тому, що з посади пішов і міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, вважає позафракційний депутат Петро Порошенко.

«Те, що була подана прем’єр-міністром заява про відставку, значно полегшує ситуацію щодо звільнення міністрів. Відставка прем’єр-міністра тягне за собою автоматичну відставку цього Кабінету міністрів, в тому числі представників силового блоку, які безпосередньо несуть відповідальність», – наголошує Порошенко.

Своїм розпорядженням Віктор Янукович також доручив нинішньому складу Кабміну виконувати обов’язки до початку роботи новосформованого уряду. Крім того, прес-секретар Миколи Азарова Віталій Лук’яненко повідомив, що обов’язки прем’єр-міністра виконуватиме перший віце-прем’єр Сергій Арбузов.

Утім, на думку лідера УДАРу Віталія Кличка, навряд чи після відставки уряду припиняться протести, які вже відбуваються не лише у Києві, а й по усіх регіонах України.

«Ця відставка повинна була відбутися ще місяць тому. Але, нажаль, цей місць ми втратили, і за цей місць температура у суспільстві значно піднялася. Питання про відповідальність уряду було у порядку денному. Азаров почув про це і перший зробив все, щоб «зберегти обличчя», – відзначає Кличко.

Влада торгується за умови звільнення затриманих мітингувальників?

Утім, Верховній Раді не вдалося взятися за розгляд закону про звільнення від кримінальної відповідальності затриманих учасників масових протестів. Це питання розглядатиметься парламентом у середу, після чергового раунду переговорів між опозицією та владою, повідомив лідер «Свободи» Олег Тягнибок.

«Не ставили питання на голосування по закону про декриміналізацію і про «амністію» через те, що ми наполягали на законі, де би не було жодних умов. Влада ж наполягала ухвалити цей закон з певними відтермінувальними умовами. Ці умови нас не влаштовують, вони не влаштовують тих людей, які зараз є на Майдані. Тому ми не змогли домовитися про єдину редакцію закону», – запевняє Олег Тягнибок.

За його словами, влада в обмін на звільнення затриманих мітингувальників вимагає припинити протест: розблокувати вулиці і площі Києва, прибрати намети та звільнити зайняті приміщення. В опозиції запевняють, що в жодному разі не підуть на виконання цих умов, доки не будуть виконані вимоги Євромайдану, зокрема щодо повернення до конституції 2004 року. Утім, чи будуть наполягати на відставці президента в опозиції однозначно не кажуть.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG