Доступність посилання

ТОП новини

Міністр культури Новохатько нарікає на Майдан і говорить про гроші


Київ – Київські заклади культури за час протистояння у центрі столиці недоотримали майже два мільйони гривень доходу. Про це поінформував міністр культури Леонід Новохатько. За його словами, втрати понесли деякі фонди з документацією та театри, де актори і музиканти грають для напівпорожнього залу. Натомість колишні керівники міністерства називають озвучені міністром суми мізерними, порівняно з тим, яких втрат завдало країні саме керівництво міністерства культури за час урядування Азарова й його команди.

У людини є дві найбільші цінності, які можуть бути невідворотно знищені в період конфліктів та воєн, це життя і культурні цінності, наголошує міністр культури Леонід Новохатько. За два місяці Євромайдану культурні об’єкти в центрі Києва зазнали збитків на суму близько 2 мільйонів гривень, бідкається він. Зменшується потік відвідувачів, адже люди не можуть доїхати в центр Києва через барикади та й взагалі бояться ходити вечорами.

«Ці недоотримані доходи театрами та іншими установами мистецтва в центрі міста приблизно за два місяці (становлять) більше одного мільйона гривень. Думаю, десь 1,8 мільйона гривень, близько двох. Цифри дуже неприємні. Наведу приклади. Мала сцена театру Франка. Продано квитків 160, а в залі було в районі 50 людей. Філармонія, десь 5-7 днів тому, коли я цікавився, очікувалося, що прийде 190 людей. В залі було 48 осіб. Або театр у Львові імені Заньковецької. Доходи за місяць мали складати 70 тисяч гривень, реально вони одержали 20. Ви ж розумієте яка це мука грати в порожньому залі?» – навів приклади міністр.


Леонід Новохатько наголосив, що установи культури при цьому змушені оплачувати комунальні послуги, тому їхні директори вже попросили Міністерство культури виділити додаткові кошти з бюджету на погашення збитків. Інакше вони не зможуть розплатитися за поточними витратами.


Що стосується України, а не лише Києва, то тут все спокійно, зазначив він, за винятком Черкаського обласного управління культури, де під час штурму знищено комп’ютерну і паперову базу музично-театрального відділу і відділу охорони культурної спадщини. Там справді все згоріло, сказав Радіо Свобода один із працівників установи.

«Били вікна, кидали в людей каміння. Повиривані всі дроти. Там нема нічого. Пусті стіни. Нема кабінету живого. Можна надворі піднімати папір попалений. Комп’ютери теж повиносили», – зауважив він.

Збитки для країни від Мінкульту більші, ніж від Євромайдану – Яковина

Заяви про втрати галузі культури від Євромайдану – це крокодилячі сльози дискредитованого Кабінету міністрів і самого Міністерства культури, вважає колишній міністр культури Микола Яковина. І збитки, які спричинило теперішнє керівництво міністерства культури, набагато більші і страшніші.

Саме за цієї влади ми маємо найбільш кричущі приклади розкрадання і знищення культурної спадщини
Микола Яковина
«Саме за цієї влади ми маємо найбільш кричущі приклади розкрадання і знищення культурної спадщини. В Кабінеті міністрів були твори з мистецького фонду, які замінили на підробки. І дуже прикро, що Мінкульт чекав поки громадськість вкаже їм, що міліція палить вогнище на сходах Національного художнього музею, що «Беркут» стріляє в напрямку Національної парламентської бібліотеки, що розміщена у приміщенні, яке теж являє собою культурну й історичну цінність», – зауважив він.

Наразі ж збитки від акцій протесту у Києві як провладних, так і опозиційних, за підрахунками Шевченківської райдержадміністрації склали близько 14 мільйонів гривень. Зокрема, збитки від мітингів у Маріїнському парку оцінили у 300 тисяч гривень. Рахунок на цю суму КМДА висунула організаторам акції, однак його поки що не було сплачено. Збитки, які завдають зараз на вулиці Грушевського, майдані Незалежності і захопленим будівлям, за словами столичних чиновників, також мають компенсувати ті, хто їх завдав.
  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG