Доступність посилання

ТОП новини

Москаль: гумовими кулями можна стріляти лише по кінцівках, а стріляли – в очі


Київ – Колишній заступник міністра внутрішніх справ, народний депутат від фракції «Батьківщина» Геннадій Москаль каже, що йому відомі прізвища працівників МВС, які знущалися із затриманих учасників акції протесту. За офіційним підтвердженням він звернувся до МВС, але там пообіцяли надати відповідь пізніше, адже зараз триває перевірка.

– Ми бачили на відеозаписах, як міліція знущається над затриманими учасниками акції протесту. Чому керівництво МВС досі не встановило винних у знущаннях і не притягло до відповідальності?

– Міністр обіцяв оприлюднити матеріали службового розслідування і по 30 листопада – по побиттю студентів. Сьогодні який вже день? А нічого ж нема! Всі ж відомі: прізвища, підрозділи...

– А ви знаєте, хто причетний до знущань над затриманими?

– Так, там є і працівники внутрішніх військ, і «Беркуту»… Я скерував запит Захарченку: чи працюють такі люди і якщо працюють, то де вони в той день і час несли службу?..

– А скільки Міністерству треба часу, щоби встановити причетних?

– Рівно одна година, враховуючи, що апарат МВС – три тисячі особового складу. По закону дається десять днів. Але МВС на мої запити відповідає, що потрібна додаткова перевірка. Тож, відповідь має бути через 30 днів. Тобто, все затягується. Але тягни чи не тягни – а все буде мати для пана Захарченка сумний кінець.

– Те, як поводяться спецпідрозділи міліції – наскільки це типово?

– Це не було типово раніше, а стало типовим за часів керівництва міліції при президенті Януковичі. Вони почали не карати, а заохочувати нагородами, грішми, іменною вогнепальною зброєю за будь-яку шкоду – моральну чи фізичну – якої вони завдають учасникам спротиву. Тобто, заохочення з боку міністерства до насильства породило таку ситуацію. То кого міністр буде карати? Себе? Мабуть, себе.

– Наскільки правомірними були дії працівників МВС під час сутичок на вулиці Грушевського?

– Заступник голови київської міліції, відсторонений від службових обов’язків пан Федчук керував на Грушевського під час протистояння, зокрема, під час того, як загинули громадяни… Світло-шумова граната не може бути кинута ближче, ніж на два метри від громадян. А що робили? – кидали в натовп! Стрілянина гумовими кулями з карабіна може здійснюватися лише по кінцівках – від коліна і нижче, щоб збити з ніг. А що робили? – стріляли в очі!
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG