Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 13:56
Новини | Політика

Лутковська: я пояснила «Беркуту», чому так не можна


Валерія Лутковська
Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Валерія Лутковська каже, що спілкувалася з бійцями «Беркута» через відео про знущання над оголеним чоловіком.

«Зі всіма керівниками тих загонів, які перебувають на вулиці Грушевського, я спілкувалася особисто. Але це було після того, як на інтернет-порталі «Українська правда» з’явилося відео з оголеним чоловіком, поруч з яким фотографувалися бійці спецпідрозділу «Беркут», – сказала Лутковська в ефірі Радіо Свобода.

«Мені здалося, що заяв буде недостатньо. Тому спершу я поговорила з міністром. Він на той момент ще не бачив цього відео. Я привернула його увагу до цього. Маю зазначити, що його реакція була схожа до моєї – абсолютно людська, абсолютно обурена тими діями, які були здійснені «беркутівцями», – додала омбудсмен.

За словами Лутковської, вона разом із ще трьома співробітниками офісу уповноваженого «просто зайшли на вулицю Грушевського, зібрали керівників підрозділів для того, щоб поговорити з ними віч-на-віч». «І, просто дивлячись в очі, просто їм розказати певні базові принципи про те, що, як тільки правоохоронні органи затримали людину, ця людина перебуває під їх повним контролем, і будь-яке знущання над людиною є неприпустимим», – сказала омбудсмен.

Після цих зустрічей скарг на дії правоохоронців на вулиці Грушевського не було, каже Лутковська.

Минулого тижня в інтернеті з’явилося відео, на якому видно, як «беркутівці» роздягли затриманого ним Михайла Гаврилюка і фотографували його. Згодом Гаврилюк, якому вдалося втекти, заявив, що його «двічі пропускали через стрій», тобто били між двома рядами правоохоронців.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG