Доступність посилання

ТОП новини

Обама: Українці не хочуть, щоб на їхніх прагненнях поставили хрест


.
.
Президент США Барак Обама сподівається, що в Україні буде сформовано більш легітимний уряд, а влада зрозуміє, що люди прагнуть брати участь у визначенні власної долі. Про це Обама заявив в рамках інтернет відео-конференції з американцями.

Відповідаючи на запитання з приводу ситуації в Україні, Барак Обама зазначив, що США ведуть активний діалог з опозицією та урядом.

«Ми переконані, що, по-перше, правила, які обмежують протести та свободу слова, зрештою є контрпродуктивними і ми виступаємо проти цього», – зазначив Обама.

«По-друге. Має бути шлях реструктуризувати уряд України у спосіб, який дозволить опозиції та людям на вулицях брати участь у підготовці до демократичного процесу, який створить більш легітимний та єдиний уряд. Це буде не просто, але ми намагаємось допомагати у переговорах на шляху до цієї мети».

«Третє. У довготерміновій перспективі, частина того, що відбувається, є проявом того, що українці очевидно дивляться на Європу та Захід, як партнерів у переході до більш вільної економіки, на основі вільного ринку. Очевидно, вони мають сильні історичні зв'язки з Росією та значні комерційні стосунки з Росією, і ними не треба жертвувати».

«Я думаю, що чого українці не хочуть – і ми бачимо підтвердження цьому на вулицях – так це щоб за зачиненими дверима було поставлено хрест на їхніх прагненнях до більш вільного суспільства, інтегрованого з Європою. Ми вже бачили подібне у світі. Державам тепер важко діяти за старими правилами, які не враховують реальні надії та сподівання звичайних людей».

«Коли є інтернет, смартфони, Google та технології та інформація, люди хочуть брати участь у визначенні власної долі. Тепер не можна обмежувати інформацію так, як раніше. Сподіваюсь, що влада України визнає це, і все вирішиться мирно. Я завжди стурбований випадками застосування сили і, як я вже казав, ми щодня спілкуємось з урядом України, щоб досягти позитивного вирішення», – зазначив президент США.

Барак Обама говорить про Україну, починаючи з 6 хвилини 40 секунди.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG