Доступність посилання

ТОП новини

Курс гривні, видатки, ціни на газ – економіст окреслив завдання нової влади


©Shutterstock
У вівторок рейтингова агенція Standard and Poor's зменшила кредитний рейтинг України через «ослаблення політичних інститутів». Майже паралельно Росія припинила виконаня угоди про виділення Україні кредиту – до формування нового уряду. Жодних нових траншів від Путіна! А саме вони були соломинкою за яку Віктор Янукович вхопився після гальмування Асоціаіції з ЄС. Економіст Інституту Пітерсона у Вашингтоні Андрес Аслунд переконаний – гроші Росії лише консервували проблеми економіки України, яка перебуває у критичному стані. Вирішувати, їх на його переконання, доведеться вже новій владі.

«В Україні розгортається політична драма за формулою – переможець отримує все. І цим переможцем буде не Віктор Янукович», – каже експерт.

Для Андерса Аслунда кінець влади Януковича лише питання часу. Втім перемога не буде солодкою - економіка країни у глибокій кризі.

«Родина Януковича загнала її у яму. ВВП країни безперервно скорочується вже тривалий час. Наявний великий бюджетний дефіцит. Витрати надто великі», – говорить Аслунд.

«Розжившись» грошима Путіна, Україна не вирішила жодної реальної проблеми – каже економіст. Новому голові уряду, якщо захоче справді обернути процеси розпаду – доведеться піти на давно назрілі реформи.

«Перше – обмінний курс гривні має бути більш реалістичним. Гривня падає і має опуститись ще нижче. Мабуть, до рівня 9,5-10 гривень за долар. Це потрібно щоб збалансувати зовнішній торговельний баланс країни».

Наступна проблема бюджетний дефіцит. Вирішити його можна скороченням видатків, а не запровадженням податків – говорить економіст.
«Ліквідовувати дефіцит доведеться скороченням бюджетних витрат. Для початку їх варто заморозити, а там подивитись де, ще можна скоротити».

Різниця у цінах на газ, давня проблема України, теж потребує вирішення – каже Аслунд.

«Потрібні ціни на газ, які будуть покривати реальні витрати. А тим, хто не може платити реальну ціну треба надавати адресну допомогу», – повторює Аслунд.

Економіст наголошує: це – заходи, які необхідно виконати негайно, хай би хто прийшов до влади. Якщо їх буде виконано МВФ радо і швидко надасть необхідну фінансову допомогу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG