Доступність посилання

ТОП новини

Кожара: в ЄС нічого не говорили про готовність надати Україні фінансову допомогу


Леонід Кожара, архівне фото
Леонід Кожара, архівне фото
Посадовці ЄС не вели перемов із представниками української влади щодо надання Україні пакету фінансової допомоги в найближчому майбутньому, заявив сьогодні в. о. міністр закордонних справ Леонід Кожара, коментуючи слова лідера фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, що європейські фонди готові надати новому українському урядові близько 15 мільярдів доларів такої допомоги для стабілізації економіки, проведення політичних та економічних реформ і підготовки до президентських виборів.

«Я не можу коментувати таку заяву пана Яценюка, тому що я не можу її підтвердити. Зі мною такі розмови не велися. Ми найближчим часом очікуємо приїзду до України Катрін Аштон. Можливо, вона роз’яснить свою позицію. Але я хочу сказати, що за ті роки, протягом яких ми вели з ЄС переговори щодо угоди про асоціацію, він так і не зміг чітко сформулювати, яка допомога може бути надана Україні в процесі імплементації цієї угоди», – заявив Леонід Кожара.

Очільник зовнішньополітичного відомства також повідомив, що уряд сьогодні готує свої пропозиції щодо дорожнього плану імплементації угоди про асоціацію. Однак імплементації має передувати її підписання.

«Ми про це говорили в Мюнхені. Незабаром ми очікуємо нагоди обговорити це з представниками Європейської комісії у Брюсселі», – додав він.

Кожара також підтвердив, що планується візит президента Віктора Януковича до російського Сочі у зв’язку з відкриттям там 7 лютого зимової Олімпіади.

А ось повідомити деталі саміту Україна – ЄС 2014 року Леонід Кожара не зміг. Наразі не відомі ні дата, ні порядок денний цього саміту.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон повідомляла в оприлюдненому сьогодні інтерв’ю виданню Wall Street Journal, що Євросоюз і Сполучені Штати Америки працюють над великим планом фінансової допомоги Україні. Обсяг допомоги «буде чималим», сказала Аштон, і умови цієї допомоги не вимагатимуть укладення Києвом довгострокової угоди з Міжнародним валютним фондом. Умовою надання допомоги буде здійснення новим урядом України політичних та економічних реформ, додала вона.
XS
SM
MD
LG