Доступність посилання

ТОП новини

Баррозу: ЄС і партнери почали обговорювати допомогу Україні у скруті


Жозе Мануел Баррозу, архівне фото
Президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу заявив сьогодні, що Європейський союз обговорює зі своїми партнерами можливість надати Україні допомогу.

Це має бути допомога країні, що переживає труднощі – не через угоду про асоціацію, а через те, що перед Україною постали велетенські виклики, заявив він.

За його словами, саме це – з’ясувати, які іще можна допомогти Україні в нинішній момент – Євросоюз зараз обговорює зі своїми партнерами – «звичайно ж, не забуваючи про перспективу допомогти Україні на її європейському шляху», додав Баррозу.

Виступаючи у Брюсселі на прес-конференції разом із прем’єр-міністром Грузії Іраклі Ґарібашвілі, який приїхав домовлятися щодо підписання угоди про асоціацію його країни з ЄС, голова Єврокомісії також заявляв, що Євросоюз не має наміру «торгуватися за Україну», оскільки вважає такий формат відносин неприйнятним.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон повідомляла в оприлюдненому сьогодні інтерв’ю виданню Wall Street Journal, що Євросоюз і Сполучені Штати Америки працюють над великим планом фінансової допомоги Україні. Обсяг допомоги «буде чималим», сказала Аштон, і умови цієї допомоги не вимагатимуть укладення Києвом довгострокової угоди з Міжнародним валютним фондом. Умовою надання допомоги буде здійснення новим урядом України політичних та економічних реформ, додала вона.
XS
SM
MD
LG