Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація на валютному ринку керована – радник голови НБУ


Національний банк вважає ситуацію на валютному ринку керованою. Про це заявив радник голови Національного банку Валерій Литвицький.

«Далеких коливань, які зайшли б за межу неповернення, немає», – сказав Литвицький.

Він нагадав, що у 2008 році курс гривні знижувався до 10 гривень за долар, але потім повернувся на позначку 7,7 гривні за долар.

«Перекуплену сьогодні валюту буде перепродано... Ситуація не лише керована, а й має перспективу стабілізації», – наголосив радник голови НБУ.

За його словами, Нацбанк присутній на ринку, його інтервенції здійснюються за близьким до ринкового курсом і обчислюються в сотнях мільйонах доларів.

Однак точну суму, яка була витрачена на інтервенції, за словами Литвицького, можна буде дізнатися за підсумками місяця.

«НБУ був на ринку, є і буде, але тоді, коли вважає за доцільне», – пояснив Литвицький.

Радник зауважив, що фундаментальних чинників для значної девальвації гривні немає, оскільки цінова ситуація стабільна, платіжний баланс профіцитний, доходи бюджету зростають.

Він додав, що населення також стримано реагує на ситуацію на ринку.

За словами Литвицького, із затвердженням уряду і стабілізацією внутрішньополітичної ситуації ситуативні чинники зникнуть, і ринок стабілізується.

За період з початку 2014 року до 5 лютого курс гривні на міжбанківському валютному ринку знизився на 9,03% з 8,27 до 9,02 гривні за долар. При цьому офіційний курс гривні залишається незмінним на рівні на 7,99 гривні за долар.
XS
SM
MD
LG