Доступність посилання

ТОП новини

Росія: в Pussy Riot розкритикували концерт колишніх учасниць гурту у США


Мадонна (л) представляє Марію Альохину (с) і Марію Толоконникову (п) на сцені концерту у Нью-Йорку, 5 лютого 2014 року
Мадонна (л) представляє Марію Альохину (с) і Марію Толоконникову (п) на сцені концерту у Нью-Йорку, 5 лютого 2014 року
Учасниці російського жіночого феміністського панк-гурту Pussy Riot, як завжди, принципово анонімні, розкритикували сьогодні концерт, який провели вчора у Нью-Йорку у США з участю двох колишніх учасниць гурту, засуджених, а потім амністованих Надії Толоконникової і Марії Альохиної.

Авторки листа, розміщеного у блозі гурту в «живому журналі», знову нагадали слова самих Толоконникової й Альохиної, що ті, вийшовши на волю, багато разів публічно заявляли, що вийшли зі складу гурту й тепер діють самостійно, започаткувавши власний проект захисту ув’язнених у російських в’язницях.

Тому шестеро нинішніх учасниць гурту висловили обурення тим, що на згаданому концерті у США виступ Толоконникової й Альохиної анонсували як «перший легальний виступ Pussy Riot», на рекламному плакаті взагалі був чоловік із їхнім символом, кольоровою маскою-«балаклавою» на голові, а на концерт продавали квитки. Учасниці Pussy Riot наголосили, що цей гурт ніколи принципово не виступає легально, з попереднім оголошенням, і принципово не бере грошей за свої виступи: «тільки нелегальні виступи в неочікуваних, не призначених для цього публічних місцях, а поширення кліпів – у відкритих загальнодоступних джерелах».

Учора ввечері правозахисна організація Amnesty International влаштувала концерт у Нью-Йорку, на якому Толоконникову й Альохину представляла поп-співачка Мадонна, а вони самі, не виконуючи ніяких пісень, закликали президента Росії Володимира Путіна звільнити всіх ув’язнених учасників протиурядових протестів, вимагаючи «вільної Росії, Росії без Путіна».

Толоконникова й Альохина заявляли після звільнення, що започатковують проект «Зона права», який займатиметься, зокрема, захистом прав ув’язнених у Росії. Вони вийшли на волю наприкінці грудня, потрапивши під оголошену в Росії амністію. Обидві відбули півтора року в колонії з двох, до яких були засуджені. Раніше їм відмовили в заміні їхнього терміну на умовний; третій засудженій із ними учасниці Pussy Riot Катерині Самуцевич після апеляції такий же термін замінили на умовний.

Трьох учасниць Pussy Riot затримали в лютому позаминулого року після спроби «панк-молебню» зі словами «Богородице-Діво, Путіна прожени!», яку вони, а також іще двоє невстановлених учасниць гурту влаштували у храмі Христа-Спасителя в Москві. Суд вирішив, що такі дії є «хуліганством із мотивів релігійної ненависті».
XS
SM
MD
LG