Доступність посилання

ТОП новини

Затриманий за «масові заворушення» каже, що в нього вибивали зізнання


Журналісти під час захоплення ОДА в Дніпропетровську, 26 січня 2014 року
У Дніпропетровську, в районному відділі міліції, із затриманого чоловіка «вибивали» зізнання в тому, що він брав участь у «спробі штурму» облдержадміністрації, стверджує сам чоловік. Батько чотирьох дітей переконаний: до міліції потрапив випадково, тільки тому, що опинився в не той час і не в тому місці. Чоловік каже, що коли його привезли до райвідділку, заява про зізнання була вже готова, і його били, примушуючи її підписати. В міліції інформацію про цей інцидент не підтверджують. Між тим адвокати інших затриманих «через заворушення» повідомляють, що в декого з їхніх підзахисних є тілесні ушкодження, отримані під час затримання.

38-річний Леонід Бабін був затриманий через участь у масових заворушеннях пізно ввечері. Чоловік розповідає: того дня біля облдержадміністрації, в спробі захоплення якої його звинувачують, він навіть не був – повертався з прогулянки із сином-підлітком, коли на зупинці до них підскочило авто. Невідомі в цивільному заштовхали його в машину, розповідає Леонід, і привезли до Бабушкінського райвідділку міліції. По дорозі – надавали стусанів, били й у самому райвідділі, аби підписав зізнання, заявляє затриманий.

«Дали 3-4 аркуші, на яких уже все було надруковано. Я читаю: «Перебуваючи під будівлею облдержадміністрації, кидався камінням, пляшками з сумішшю…». Я кажу: ні, цього я не буду підписувати. Вийшли до коридору, де туалет, вони мені пару разів «прирядили» в печінку», – розповідає він.

У пошуках документів

Адвокат затриманого Сергій Погосян зазначає: в невинуватість свого підзахисного вірить, піти до будівлі облдержадміністрації, коли там відбувались заворушення, та ще й з дитиною той не міг. Адвокат каже: факт побиття підзахисного в райвідділку треба буде доводити.

«Ми в протоколі вже вказали, що такий факт мав місце, має бути службова перевірка. Але Бабін, коли вийшов з ізолятора і поїхав робити судово-медичну експертизу, то йому відмовили, бо в нього не було направлення слідчого. А коли його приймали до ізолятора, робили огляд – де ці документи, я поки не знаю. Я хочу затребувати ці документи, аби в медсанчастині підтвердили, що у нього були синці, розбита голова. Поки цих документів у мене не буде, ми будемо голослівні. У мене доступу до всіх матеріалів кримінальної справи нема. Але в будь-якому разі, на стадії завершення кримінальної справи ми всі ці документи побачимо», – сказав Радіо Свобода адвокат.

Фізична сила могла застосовуватись і щодо інших затриманих через участь у масових заворушеннях дніпропетровців, зазначають адвокати. Так, адвокат Віталій Погосян, який захищає одразу кількох людей, розповів Радіо Свобода, що в декого з його підзахисних є легкі тілесні ушкодження, завдані міліціонерами під час затримання.

«Я поки не робив аналізу, але обов’язково проаналізую, які кому були завдані тілесні ушкодження», – зазначив адвокат.

Має бути письмова заява

Тим часом в обласному управлінні міліції зазначають, що не мають інформації про побиття затриманих. Керівник центру зв’язків із громадськістю ГУ МВС в області Олексій Щербатов сказав Радіо Свобода, що для того, щоб почалась перевірка, має бути письмова заява до відповідних органів.

А речник міліції щодо інформації про побиття Леоніда Бабіна зазначив: «У мене такої інформації немає. Він має написати заяву, її будуть перевіряти. У випадку незаконних дій міліції можна звернутись до вищого керівництва міліції або до прокуратури, яка має функції нагляду за роботою міліції. Чи звертався він, окрім заяв на телебаченні, я не готовий сказати».

Між тим заарештованого на два місяці батька чотирьох дітей суд відпустив під домашній арешт: вночі він має бути вдома, а вдень зможе працювати, аби утримувати родину.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG