Доступність посилання

ТОП новини
20 січня 2021, Київ 16:27

Кіно-документ про Євромайдан знімають діаспоряни


Про українські події висловлюються американські політики та зірки Голлівуду, такі як Міла Йовович, Арнольд Шварцнеґґер та Джордж Клуні, Ця тема висвітлюється в американських ЗМІ.

Вже кілька творчих колективів працюють над документальними фільмами про Майдан. Презентація уривків одного з них, що має вийти англійською мовою вже в осені, пройшла в Клівленді та Чикаго.

Кожного тижня в українській діаспорі по всьому світу бідбувається декілька десятків акцій та мітингів солідарності з революційним Майданом. Діаспора скандує гасла, молиться, збирає гроші, вимагає санкцій та влаштовує Автомайдани.
Багато хто з українців діаспори особисто взяв участь у революційних подіях на Майдані. Адже неможливо всидіти вдома за тисячі кілометрів від України, коли твої побратими борються за волю, вважає Юліян Гайда – народжений в Чикаго українець за походженням, студент кінорежисерського факультету Університету Депол.

Він разом з сімома друзями пластунами і сумівцями створив Журналістський колектив Євромайдану (The Euromaidan Journalist Collective), і вже у перші тижні революції прилетів у Київ, щоб відзняти документальний фільм «Погляд з Майдану».

«Наша мета – об’єктивно, правдиво і чесно розповісти – з усіх сторін – це, що діється на Майдані, це, що діється в Києві».

Повнометражну документальну стрічку планують видати англійською мовою вже восени. До роботи над проектом залучать голлівудських майстрів кінематографії. А наразі – презентували уривки стрічки у Клівленді та Чикаго, а згодом проект фільму побачать у Торонто та Нью-Йорку.

«Ми їдемо від міста до міста в Північній Америці. Ми вже були в Клівленді, тепер Чикаго. Плануємо ще їхати, принаймні в Торонто і Нью-Йорк. Головно до університетів, щоб розповісти американській аудиторії зацікавленим, що діється в Україні, бо вони дуже часто дещо читають, а то що читають в Інтернеті чи газеті є дуже коротке».

«Ми хотіли просто пояснити в академічному середовищі дуже точно всі нюанси того, що діється», – каже митець.

Поки що деякі члени Журналістського колективу ще працюють над збором матеріалів у Києві. Інші учасники команди вже зібрали частину коштів, необхідну для реалізації проекту.

Українські З'єднані Організації штату Огайо були одними з перших, хто виділив кошти для роботи журналістського колективу зі США. А молоді журналісти сподіваються на підтримку української громади та громадських організацій діаспори, адже правдивий погляд з Майдану повинен побачити світ.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG