Доступність посилання

ТОП новини

Путін іде в Україну напролом (світова преса)


Світові видання пишуть, що Кремль уже готовий до прямого втручання в Україні і радники Путіна публічно про це заявляють. Факт оприлюднення представником російського уряду у своєму Twitter компрометуючої телефонної розмови помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд і посла США в Києві Джеффрі Пайєтта про Україну свідчить не лише, як пишуть газети, про брудні методи роботи російської влади, але й про рішучість намірів Путіна щодо України. Оглядачі наголошують, що Кремль різко вимагає від президента Януковича силою придушити протести вдома, а російські та українські спецслужби тісно співпрацюють тут проти спроб ЄС та США уладнати українську кризу мирними засобами та не дати Росії поглинути Україну.

Впливова The New York Times звертає увагу, що суперництво між Заходом і Сходом щодо переважаючого випливу на 45-мільйонну Україну, яка має історичні зв’язки з Москвою, але сильно бажає возз’єднатися з об’єднаною Європою, набирає у ці дні вже майже військового характеру. Як виглядає, пише нью-йоркське видання, Кремль має тверді наміри «блокувати зусилля Заходу в Україні». Газета також цитує радника російського президента Сергія Глазьєва, який заявив у четвер, що Росія має юридичне право безпосередньо втрутитися в українську кризу. Хоча, як тут зауважено, Глазьєв не визначив, у якій формі може бути таке втручання Росії в Україні. Американське видання також наводить твердження про активну роботу російських спецпідрозділів на теренах України і цитує з цього приводу лідера українського Автомайдану Дмитра Булатова.

Ендрю Ретманн стверджує на сторінках EUObserver, що «український витік приватної телефонної розмови американських дипломатів свідчить про наміри розколоти дипломатії США та ЄС у їхніх намірах в Україні». Неназваний дипломат ЄС сказав виданню з Брюсселя, що «російські та українські спецслужби, ймовірно, діють спільно і відповідальні за цей витік, «тому, що росіяни та українські спецслужби бояться співпраці ЄС і США на теренах України. Вони розраховують розколоти цю американсько-європейську єдність». Цей дипломат також сказав, що брутальний вислів Вікторії Нуланд, заступника держсекретаря США, щодо європейської дипломатії у приватній телефонній розмові із послом США в Києві відображає «загальний настрій серед американців і не лише щодо політики в Україні, а й у тому, що США вже втомилися від дипломатії ЄС, коли ми безпорадні навіть у наших власних околицях». Джерело також висловило міркування, що скандал із витоком інформації, очевидно, має на меті долучити Росію до ЄС і США у справі врегулювання в Україні.

Польська Rzeczpospolita попереджає, що Кремль загрожує державній цілісності України і Володимир Путін хоче говорити у п’ятницю в Сочі, в олімпійські атмосфері, з українським главою Януковичем про долю України. Газета також цитує колишнього радника Путіна, Андрія Іларіонова, котрий наголошує, що «Москва готується до інтервенції в Україну». На думку Іларіонова, це може статися вже у найближчі вихідні.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG