Доступність посилання

ТОП новини

Fitch Ratings знизило рейтинги України через політичну нестабільність


Рейтингове агентство Fitch Ratings оголосило сьогодні про позачергове зниження низки своїх кредитних рейтингів України, посилаючись на значне зростання політичної нестабільності.

Зокрема, довгостроковий рейтинг дефолту емітента за зобов’язаннями в іноземній валюті знижений іще на крок, із рівня B- до CCC, а такий же рейтинг за зобов’язаннями в національній валюті підтверджений на рівні B-, але тепер із негативним прогнозом.

Як пояснило агентство, воно вдалося до позачергового перегляду рейтингів України, не чекаючи на термін чергового перегляду 28 лютого, бо в Україні сталася істотна зміна її кредитоспроможності.

Як мовиться у прес-релізі, до найбільших ризиків агентство залічує те, що з часу попереднього перегляду 8 листопада минулого року в Україні значно зросла політична нестабільність, а також погіршилися її суверенні доступ до зовнішнього фінансування і можливості рефінансувати виплати важкого зовнішнього боргу. Зокрема, агентство нагадало, що вже попереджало про те, що фінансова підтримка з боку Росії, нині зупинена до створення нового українського уряду, була вочевидь обумовлена політичним виживанням президента Віктора Януковича.

Серед ризиків середнього рівня агентство назвало рівень послідовності економічної політики в Україні і довіри до неї, вразливість банківської системи і здатність обслуговувати зовнішні борги на суверенному й несуверенному рівні.

Агентство Fitch у своїх оцінках і прогнозах виходить із того, що на Україну чекає тривалий період політичної непевності і брак ясності з планами уряду щодо зовнішнього фінансування, мовиться у прес-релізі.

Попередніми днями й тижнями інші провідні рейтингові агентства теж познижували свої рейтинги України.
XS
SM
MD
LG