Доступність посилання

ТОП новини

Російський омбудсмен з’ясує, чому правозахисника Юрова не пустили в Україну


Андрій Юров
Андрій Юров
Уповноважений з прав людини в Росії Володимир Лукін звернеться до російського МЗС і посольства України, щоб з’ясувати, з яких причин російського правозахисника Андрія Юрова не пустили в Україну.

Російські ЗМІ цитують Лукіна, який наголошує, що є «супротивником таких дій».

«За винятком явних причин, пов’язаних із безпекою, людей потрібно впускати. Якщо є моменти політичного невдоволення, то їх потрібно залишити при собі. І в Росії, і в Україні Конституція не передбачає репресій у зв’язку з політичними переконаннями», – сказав російський омбудсмен.

Вранці 9 лютого в Україну не впустили російського правозахисника, члена Ради з прав людини при президенті Росії, експерта Ради Європи Андрія Юрова.

Як повідомили в «Євромайдан SOS», він прилетів рейсом з Москви до терміналу Д аеропорту Бориспіль, де йому повідомили про те, що він є нев’їзним. Без пояснень причин у Юрова відібрали документи і посадили на зворотній літак до Москви, мовиться в повідомленні.

СБУ підтвердило факт недопущення правозахисника на територію України, сказано в повідомленні спільноти. Однак на сайті СБУ такого повідомлення Радіо Свобода знайти не вдалося.

Юров мав відвідати східні регіони Україну на запрошення ініціативи «Євромайдан SOS» для здійснення моніторингу дотримання прав людини.

Раніше, 2010 року, Юрова визнали нев’їзним до Білорусі. Тоді він став ініціатором Комітету міжнародного контролю прав людини у цій країні, що був організований для допомоги постраждалим та затриманим учасникам масових протестів після президентських виборів 2010 року.
XS
SM
MD
LG