Доступність посилання

ТОП новини

У Раді Європи закликали припинити делегування функцій міліції тітушкам


Нілс Муйжнієкс, архівне фото
Нілс Муйжнієкс, архівне фото
Делегування функцій міліції людям, які не проходять у ній службу й чиї функції не визначені законом, підриває довіру до держави як такої, є контрпродуктивним із погляду деескалації конфлікту, й цьому потрібно покласти край в Україні – на цьому наголосив сьогодні в Києві комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс, підбиваючи підсумки свого шестиденного візиту до України й коментуючи феномен так званих тітушок.

Завданням його місії було дати оцінку діям держави під час протестів з погляду прав людини. До складу його делегації входив, зокрема, судмедексперт, який мав дати оцінку тілесним ушкодженням, завданих учасникам протестів.

Представник Ради Європи зустрівся з міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком, міністром закордонних справ Леонідом Кожарою, заступником міністра юстиції та низкою інших посадовців у Києві та регіонах. Він також провів зустрічі з представниками громадськості.

За оцінкою верховного представника Ради Європи, факти свідчать про те, що від насильства з боку міліції в більшості випадків потерпіли протестувальники та невинні, випадкові свідки подій.

Нілс Муйжнієкс вказав на зловживання владою та порушення прав людини з боку української міліції: використання водометів за мінусової температури, утримання людей протягом годин на снігу чи в неопалюваних автозаках, використання правоохоронцями «коктейлів Молотова», а також делегування функцій міліції цивільним людям, так званим «тітушкам», чи брак гарантій доступу затриманих до адвокатів, до медичної допомоги.

«Для того, щоб затримати людину, їй не потрібно розкроювати череп», – наголосив він.

Комісар також повідомив, що Генпрокуратура надала йому останні дані щодо кримінальних справ проти учасників Майдану. Після 19 січня відкрито 123 кримінальні провадження, 131 особа перебуває під домашнім арештом, 250 особам оголосили повідомлення про підозру, загалом було затримано 236 людей. Водночас проти працівників міліції наразі відкрито сім справ, з них чотири – в Києві, дві – у Дніпропетровську й одна в Запоріжжі.

Нілс Муйжнієкс висловив також занепокоєння, що громадських активістів із Запоріжжя та Дніпропетровська, які з ним зустрічалися, після того викликали слідчі. Комісар Ради Європи пообіцяв відслідкувати причини таких викликів та перебіг їхніх справ.

За підсумками його візиту до України впродовж місяця буде складений звіт, який зможуть використовувати у своїй діяльності міжнародні інституції. Він також запевнив, що незабаром Україну відвідають нові делегації Ради Європи.
XS
SM
MD
LG