Доступність посилання

30 Травень 2017, Київ 00:06
Новини | Міжнародні

У Ємені домовилися перетворити країну на федерацію


Архівне фото: президент Абед-Раббо Мансур Хаді на відкритті конференції національного діалогу, Сана, 18 березня 2013 року
У Ємені робоча група, яка розробляла систему федералізації країни, дійшла згоди про створення шести федеральних регіонів. Як повідомила група, що її очолює президент Абед-Раббо Мансур Хаді, територія колишнього Північного Ємену складе чотири регіони, Південного Ємену – два. Столиця Сана не належатиме ні до якого з регіонів.

Іншою пропозицією було створити тільки два федеральні регіони, що повторювали б дві колишні окремі єменські держави – Північний і Південний Ємен.

Переговори між делегатами з усієї країни про нову адміністративно-політичну систему Ємену тривали два тижні. Цю систему внесуть до нової конституції Ємену, яку винесуть на референдум.

Напруженість у відносинах між частинами сучасного єдиного Ємену значно зросла за десятиліття надмірної централізації влади після об’єднання країни 1990 року на чолі з авторитарним президентом Алі Абдаллою Салехом, який був змушений залишити посаду майже два роки тому після більш як року масових виступів проти його влади.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG