Доступність посилання

ТОП новини

Індекс свободи преси «Репортерів без кордонів»: у світі стало гірше


Правозахисна організація за свободу преси «Репортери без кордонів» в оприлюдненому в ніч на середу Індексі свободи преси у світі заявила, що становище в багатьох країнах, зокрема, з колишнього СРСР стає щороку гіршим.

Зі 180 досліджених країн і територій Україна залишилася на 127-му місці, практично не змінившись порівняно з попередніми даними. Але в організації наголосили: індекс складали за період часу ще до початку останніх подій у грудні минулого року, тож нові «дуже репресивні» заходи української влади щодо преси в цьому дослідженні ще й не відображені.

Значне погіршення за минулий рік зафіксували в Росії (148-е місце), Білорусі (157-е); становище в Азербайджані (160-е місце) і Казахстані (161-е) правозахисники назвали таким, що перебуває на межі придушення будь-якої свободи преси; Узбекистан (166-е місце) і Туркменистан (178-е) опинилися в самому низу рейтингу.

Оксана Романюк, директор Інституту масової інформації в Києві, який є партнером «Репортерів без кордонів» в Україні, сказала Радіо Свобода, що якби Індекс свободи слова враховував події Євромайдану в Україні, то Україна була б уже набагато нижче у рейтингу не лише за Білорусь і Росію, а й за Туреччину.
Працювати журналістом у Києві небезпечно – «Репортери без кордонів»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00
​«Справа в тому, що звіт за 2013 рік складається до 15 жовтня. Через те до нього не увійшли ті події, які відбувалися в Україні після 15 жовтня, тобто всі наші Євромайдани, всі ці перешкоджання журналістам, зростання цензури, тиску. Якщо порівняти, то Україна у 2013–2014 році була європейською гарячою точкою, і у нас вже тут, кажуть міжнародні кореспонденти, які у нас тепер були, що ситуація вже гірша зі свободою слова, аніж була в Туреччині у травні 2013-го під час подій на площі Таксін, де також постраждали журналісти. Так що ми зараз європейське чорне дно свободи слова», – наголосила вона.
XS
SM
MD
LG