Доступність посилання

ТОП новини

Литвин пропонує конституційний пакт для виходу з кризи


Підписання конституційної угоди допоможе Україні вийти із нинішньої політичної кризи. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, позафракційний народний депутат Володимир Литвин.

«Сьогодні найбільш реальний шлях – це вихід на те, що сьогодні можна назвати пактом чи конституційною угодою, як дехто стверджує. Або просто угоду, в якій чітко були б прописані відповіді на ті питання, яке поставило суспільство, принципи, за якими ми бачимо організацію життя суспільства, у тому числі в плані конституційної організації нашого життя, чітко окреслені дати і послідовність ухвалення цих рішень, а також принципи, на яких буде утворено уряд України», – каже Литвин.

Раніше радник президента Марина Ставнійчук заявляла, що варто розглянути варіант укладання у публічний спосіб політико-правової угоди – конституційного договору. На її думку, предметом такого документу мають стати публічні зобов’язання щодо майбутнього конституційного процесу та визначення його етапів.

Лідер УДАРу Віталій Кличко у вівторок заявив, що Україна має повернутися до Конституції 2004 року шляхом скасування Конституційним судом свого рішення від 2010 року. У понеділок про потребу повернутися до Конституції 2004 року заявив і лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Він вважає, що згодом Основний закон можна буде «переробити, допрацювати і дошліфувати» з урахуванням вимог Венеційської комісії Ради Європи.

Представник президента у парламенті Юрій Мірошниченко заявив у середу, що ні фракція Партії регіонів, ні фракція КПУ не готові підтримати рішення Верховної Ради, які будуть сумнівними у правовому полі.
XS
SM
MD
LG