Доступність посилання

ТОП новини

Що контролює Народна рада Сумщини?


Журналісти та громадські діячі протестували проти «диктаторських законів», Суми, 21 січня 2014 року
У Сумах оголосили, що утворена Народна рада займатиметься контролем роботи державних органів по основних напрямках – від бюджету до стану доріг. Однак, вже і цей новоутворений орган зазнає критики за бездіяльність і політичну заангажованість.

«Народна рада – громадський контроль» – так в Сумах називатиметься новостворена Народна рада. Вже є головуючий – народний депутат Володимир Шульга та узгоджені 4 кандидати в президію: троє від опозиційних партій та один від громадських організацій.

За словами голови фракції «Батьківщина» Сумської міськради Олександра Лисенка, на базі цієї Народної ради буде створений, так званий, виконавчий комітет, який розроблятиме та просуватиме рішення на сесії через депутатів за вісьмома напрямками, подібними до галузевого розподілення діяльності підрозділів адміністрацій. Серед них: бюджет, освіта, спорт, медицина, ЖКГ.

«Для чого ми створюємо Народну раду? Не для управління в даний час, а тільки для громадського контролю. Є президія, так? Далі ми формуємо виконавчий комітет Народної ради. Наші депутати, чи то кандидати у депутати уже будуть, чи кандидати на ці посади, але люди активні і, найголовніше, фахівці, які будуть працювати по цих напрямках», – зазначив Олександр Лисенко.

Також він додав, що через відсутність у Народної ради важелів управління, «громадський контроль» створюється також для конкуренції в майбутньому.

Народну раду вже розкритикували

Поки альтернативна рада лише формується, її уже активно критикують. Кажуть, що за місяць не видно жодної реальної роботи, а все виглядає як новий політичний проект, націлений на майбутні вибори.

«Ніякої Народної ради, як альтернативного органу, немає. Є окремо десяток активістів, які самі збираються, обговорюють, планують, щось роблять. А є політичні партії, які просто виконують вказівки керівництва. Для підбурення людей, перед розгоном, створили швиденько Народну раду. Після цього все заглухло. Зараз, що б вони не казали, це лише фікції і гра на майбутнє. Бо люди не знають де та Народна рада, як туди звернутись. Я записався ще 26 січня, коли тільки оголосили і що? А нічого. Говорять тільки ходити на всі мітинги, я то і сам знаю. Але ж треба щось окрім цього робити», – каже один із критиків Народної ради, який не захотів себе назвати.

26 січня близько 5 тисяч протестувальників створили на мітингу обласну Народну раду, загони муніципальної міліції та народної самооборони. Також Народне віче проголосувало за утворення на Сумщині районних народних рад, яким доручила взяти під контроль райдержадміністрації. Крім того, мітингувальники звернулись до місцевих депутатів Партії регіонів із закликом вийти з партії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG