Доступність посилання

ТОП новини

У Луцьку відбулася акція «Автомайдан не залякати!»


Волиняни пікетували сьогодні ввечері обласну міліцію і прокуратуру Волині, вимагаючи відставки прокурора області Андрія Параки та керівника обласної міліції Олександра Терещука.

Близько сотні учасників акції «Автомайдан не залякати!» причиною цих вимог назвали переслідування автомайданівців та євромайданівців Волині. Активісти Автомайдану стверджують, що досі потерпають від перешкоджань їхній громадській діяльності з боку працівників Державтоінспекції, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Зокрема, записи номерів авто учасників акцій тривають, даїшники перешкоджають рухові транспорту під час автопробігів, заявляють активісти. Вони нагадують, що в день проведення акції під облдержадміністрацією, 6 лютого, ДАІ слідкувала за пересуванням колони активістів, а згодом її працівники перешкоджали рухові транспорту автомайданівців. Проти учасників конфлікту, який виник між міліцією та автомайданівцями 9 лютого під час Народного віча, відкрите кримінальне провадження за ст. 343 Кримінального кодексу – втручання в діяльність працівника правоохоронного органу. Список допитуваних у справах проти автомайданівців та євромайданівців склав майже сотню людей.

Тим часом начальник облуправління міліції Олександр Терещук заявив мітингувальникам, що оскільки нікого не затримували, то ніяких репресій міліція проти протестувальників не чинить.

Участь у мітингу взяла також активістка Євромайдану Майя Москвич, яка повідомила Радіо Свобода про те, що сьогоднішній суд щодо обрання їй чергового запобіжного заходу не відбувся – слідчий і прокурор без пояснення причин не з’явилися до міськрайонного суду.

Однак справи проти Майї Москвич та проти автомайданівців за фактом втручання в діяльність працівників правоохоронного органу не закриті.

Під час нинішньої акції майданівці змусили припинити відеозйомку міліціонера, який її проводив, а також домоглися, щоб машина ДАІ, з якої могло вестися стеження за мітингувальниками біля обласної прокуратури, від’їхала далі від пікету.
XS
SM
MD
LG