Доступність посилання

ТОП новини

«Доктора Пі» засудили на 8 років, визнавши винним і в убивстві


Судове засідання у справі «Доктора Пі» (Андрія Слюсарчука), Львів, 14 лютого 2014 року
Судове засідання у справі «Доктора Пі» (Андрія Слюсарчука), Львів, 14 лютого 2014 року
Андрія Слюсарчука, знаного як «Доктор Пі», Сихівський суд Львова позбавив волі на 8 років. Суд визнав його винним у використанні підроблених документів, здійсненні незаконної лікувальної діяльності, пов’язаної із заподіянням потерпілим важких тілесних ушкоджень, вбивством з необережності двох людей, заволодінні шляхом обману чужим майном.

Дев’ять годин суддя Сихівського суду Назар Дулебко зачитував вирок, що містився майже на 200 сторінках. Суд визнав, що Андрій Слюсарчук займався незаконною лікарською діяльністю (стаття 138 Кримінального кодексу), вчинив вбивство двох людей 50 і 3 років з необережності (стаття 119), використовував підроблені документи (стаття 358), займався шахрайством (стаття 190).

Суд повністю задовольнив прохання прокурора, який просив позбавити Андрія Слюсарчука волі на 8 років. Також «Ддоктор Пі» має виплатити понад 500 тисяч гривень потерпілим і 44 тисячі на користь держави. Відтак суд визнав фальшивими дипломи Андрія Слюсарчука про здобуття вищої медичної освіти у Московському та Вінницькому медуніверситетах.

Засуджений заявив, що оскаржуватиме рішення суду

Андрій Слюсарчук був арештований 14 листопада 2011 року. Кримінальні справи були порушені після публікацій в газеті «Експрес», в яких доводилось, що чоловік не має медичної освіти, а його дипломи про вищу освіту фальшиві, що він незаконно займався лікарською практикою, внаслідок якої були і смертельні випадки.

Перше судове засідання відбулось торік у березні. Під час судової справи були допитані 115 свідків.

Адвокат потерпілих Андрій Петришин залишився задоволеним судовим рішенням, назвавши його обґрунтованим. Він зауважив Радіо Свобода, що засуджений, навіть якщо буде звільнений раніше терміну, чітко знатиме, що існує справедливість і потрібно за свої вчинки відповідати.

Водночас Андрій Слюсарчук заявив, що оскаржуватиме рішення в Апеляційному суді. «Ще не всі інстанції пройшов, подаватиму апеляцію, є ще в Європейський суд. Я не погоджуються з тим, що прозвучало у вироку», – наголосив «Доктор Пі».

Адвокат засудженого Роман Русенко додав, що готуватиме апеляційну скаргу, бо рішення суду є однобоким.

«Задоволений цим рішенням прокурор, бо суд задовольнив всі пункти обвинувачення прокурора. Але я задоволений, що судом спростоване твердження, що Слюсарчук не навчався у Санкт-Петербурзі, суд прийшов до висновку, що у 1992-1993рока він там вчився на психотерапевта. Далі будемо оскаржувати», – каже адвокат засудженого.

Засуджений був вхожий до президента Ющенка

Андрій Слюсарчук у залі суду поводився досить спокійно, навіть читав під час оголошення вироку фантастику Вадима Панова «В часовому колі», де мовиться про те, що можна протистояти всім, якщо ти сильний, хитрий і маєш надійного друга.

Андрій Слюсарчук викладав у Львівському державному інституті новітніх технологій та управління імені Чорновола, у Львівській політехніці. На підставі фальшивих дипломів Вища атестаційна комісія Міносвіти надала йому посаду професора, отримав він і Державну премію, згідно з президентським указом. Засуджений був знайомий і спілкувався з багатьма українськими політиками і чиновниками, зокрема з президентом Віктором Ющенком.

«Доктор Пі» називав себе нейрохірургом, переконував у своїх надздібностях, потрапив до «Книги рекордів України», але після його арешту ці рекорди скасовані.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG