Доступність посилання

ТОП новини

Росія: колишніх учасниць Pussy Riot побили і відпустили з поліції


Колишніх учасниць гурту Pussy Riot Надію Толоконникову і Марію Альохіну, яких сьогодні затримали у російському місті Сочі і які провели у поліцейському відділку кілька годин, відпустили без висунення будь-яких звинувачень.

Як повідомляє Толоконникова у своєму Twitter, під час затримання її та інших активістів побили.

«Мене проволокли обличчям у паркет всією актовою залою відділення, заламали руки і кинули на підлогу. За фактом мого побиття та побиття інших затриманих ми будемо подавати заяву до Слідчого комітету Росії», – пише Толоконникова.

Сьогодні зранку Надію Толоконникову і Марію Альохіну затримали у Сочі. Їх звинуватили у крадіжці.


До Адлерівського райвідділу поліції, окрім Толоконникової та Альохіної, були доставлені ще п’ятеро затриманих. Дівчат побили за відмову давати свідчення про крадіжку без адвокатів. У Надії Толоконникової багато синців, подряпин та побиті окуляри. У Марії Альохіної відібрали два телефони.

Серед затриманих була кореспондентка Радіо Свобода Анастасія Кириленко. Їй розбили відеокамеру, а карту пам’яті з неї з записом затримання вилучили.

Колишні учасниці Pussy Riot перебувають у Сочі з метою проведення акцій. Їхня пісня «Путін навчить тебе любити батьківщину» присвячена «в’язням Болотної площі, корупційній Олімпіаді, екологу Євгену Вітішку та придушенню свобод у Росії».

У грудні 2013 року дві учасниці Pussy Riot були амністовані і достроково звільнені із колонії. Вони заявили, що сприятимуть дотриманню прав ув’язнених, братимуть участь у громадських акціях на підтримку демократії.
XS
SM
MD
LG