Доступність посилання

ТОП новини

Учасниць Pussy Riot у Сочі знову затримували


Надія Толоконникова (ліворуч) і Марія Альохіна, Сочі, 18 лютого 2014 року
Колишніх учасниць гурту Pussy Riot Надію Толоконникову і Марію Альохіну у вівторок затримали в Сочі в кулуарах Олімпійських ігор. Толоконникову і Альохіну опитувала поліція у зв’язку з заявою про крадіжку в готелі, в якому вони зупинилися. Імена Надії Толоконникової та Марії Альохіної стали відомі після гучного процесу над дівчатами в 2012 році, приводом до якого став їх панк-молебень в Храмі Христа Спасителя. Напередодні Нового 2014 року Толоконникова і Альохіна були звільнені за амністією. Як з’ясувалося, нинішнє затримання було не першим у Сочі для дівчат із Pussy Riot.

До Сочі учасниці панк-гурту Pussy Riot прибули минулих вихідних, для того, щоб, за їхніми словами, заспівати пісню «Путін навчить тебе любити батьківщину», присвячену «в’язням Болотної, корупційній Олімпіаді, екологові Вітішку і придушенню свобод у Росії».

Як повідомила в інтерв’ю Радіо Свобода Надія Толоконникова, це затримання вже третє за три дні. Спершу її і Альохіну затримали 16 лютого на 7 годин, а наступного дня вони 10 годин провели у ФСБ.

Жорстоке затримання

Разом з дівчатами із Pussy Riot були затримані і кілька журналістів. Одна з них – кореспондентка Російської редакції Радіо Свобода Анастасія Кириленко – свідчить, що силовики діяли досить жорстоко.

«Ось у мене, наприклад, зараз кров на руках, бо запихали в автозак. Природно я говорила, що я журналіст. Спочатку вони не вірили і хитро посміхалися. Зрештою, начальство повірило, але це ні про що не сказало людям спортивного вигляду в цивільному, які затримували. Тепер може бути все, що завгодно, і можуть приписати і непокору владі, і спроби звинуватити в цій крадіжці», – зазначає Анастасія Кириленко.

Чи була крадіжка?

Місцеві правоохоронці виправдали затримання нібито «перевіркою за заявою про крадіжку», яка, знову ж, за їхніми словами, трапилася в тому самому готелі, в якому зупинилися Толоконникова і Альохіна. В інтерв’ю Радіо Свобода Надія Толоконникова сказала, що в олімпійському Сочі вони перебувають постійно під наглядом структур МВС і ФСБ.

«У місті Сочі, на жаль, неможливо навіть перебувати як опозиційний активіст, неможливо просто пересуватися по місту, – зауважує вона. – Наші машини постійно арештовували, нас зупиняло ГІБДД, і ми вирішили пересуватися на громадському транспорті. Але вони придумали нову річ – звинуватили нас у кримінальному злочині. Тому допускати хоча б якісь висловлювання проти нинішньої політики Володимира Путіна в цьому місті абсолютно неможливо».

Головні екстремісти опозиціонери і екологи?

Затримання учасниць гурту Pussy Riot – зайве підтвердження того, що на час Олімпіади в Сочі поспішили запобігти будь-яким акціям громадських активістів проти влади, каже Анастасія Кириленко.

«Тут опозиціонери прирівняні до екстремістів і терористів, цього навіть ніхто не приховує. Опозиціонерів і раніше викликали в Центр «Е», заводили на них картки як на осіб, схильних до екстремістської діяльності. Це торкнулося навіть екологів. «Екологічна вахта» по Північному Кавказу внесена в список екстремістських організацій», – розповіла журналістка.

Після кількох годин, проведених у поліції, Марію Альохіну і Надію Толоконникову відпустили. Як повідомили «Інтерфаксу» представники правоохоронних органів, «претензій до опитаних у справі про крадіжку в готелі у співробітників поліції немає».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG