Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 11:36

Воювати із протестувальниками влада поставила «тітушок» (огляд преси)


Київ – Учорашній похід опозиції до Верховної Ради переріс у силове протистояння – найбільш жорстке і криваве за три місяці протестів, констатує «Комерсант Україна». Є десятки загиблих та сотні поранених. Видання зазначає, що ставлення міліції до поранених, а також до журналістів серйозно змінилося у порівнянні з попередніми епізодами протистояння в центрі Києва. Якщо наприкінці січня на Грушевського співробітники міліції часто прицільно стріляли в об’єктиви кінокамер, а жилет з написом «преса» лише збільшував шанси отримати травму в ході атак «Беркута», то цього разу набагато більшу небезпеку ястановили молоді люди в цивільному з червоно-білими пов’язками на рукавах, що діяли в тилу беркутівців. Вони, погрожуючи битками, проганяли журналістів і відбирати відеотехніку. Про це видання пише у статті «З нами бій, або Акції протесту переросли в кровопролитну битву».

Про те, що планується «зачистка» Майдану і жорстока розправа з усіма, хто вийшов на вулиці, стало зрозуміло після спільної заяви керівників СБУ та МВС, що «екстремісти з опозиції перейшли межу», до якої також додалося повідомлення, що в Києві закриті всі гілки метрополітену, а з установ та вишів, розташованих у районі Майдану, евакуюють службовців. Однак, як пише газета «Україна молода», найгірше, що влада безсоромно поставила у свої лави найнятих молодиків. Так, кореспондент видання спостерігала, як загін приблизно з сотні «тітушок» iз палицями та битками вишикувався в оточенні «Беркута». Невдовзі туди під’їхав автобус, з якого прилюдно «тітушкам» видавали армійські каски. Відтак почалися й погроми магазинів, аптек та офісів, автомобілів у цьому районі. Докладніше про сутички в Києві видання розповідає в статті «А поки що течуть ріки, кривавії ріки...»

Газета «День» цитує вислови зарубіжних експертів. Зокрема, співробітник Московського центру Карнегі Лілія Шевцова констатує, що українська влада зважилася на кровопролиття. А кров викликає ще більшу жорстокість... Тепер на Януковича чекає український чи міжнародний трибунал і йому вже нічого втрачати. Натомість західні демократії та міжнародні інститути в паралічі. Матеріал називається «Диктатура ненависті, або На наших очах зникають останні шанси відповідальної політики...».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG