Доступність посилання

ТОП новини

За тиждень до погромів у Львові спецслужби нищили документи – працівник міліції


Львів після нічного погрому
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Львів після нічного погрому

Львів оговтується від погромів у ніч на 19-е лютого. Захоплені управління обласної міліції та прокуратури, погроми відбулись в СБУ, приміщенні суду, військовій частині, райвідділах міліції і міському управлінні, вкрадено зброю і випущено підозрюваних зі слідчого ізолятора. Спалено кримінальні справи. Один із працівників міліції розповів Радіо Свобода, що спецслужби за тиждень до погромів нищили або ж вивозили важливі справи.

Галицький райвідділ міліції зранку – вогонь біля приміщення, обгорілі і цілком спалені кримінальні справи, викинуті крісла і комп’ютери, перекинуті міліцейські машини. Вигляд всередині не менш жахливий – розтрощені меблі у всіх кабінетах, немов пройшов ураган. Десь никають бомжі, але їх просять вийти, як, виявилось у цивільному одязі були замасковані кілька працівників райвідділу, які наважились прийти і оцінити ситуацію.

«Треба так вміти, щоб так докеруватися у державі. Чому райвідділ став жертвою? Мабуть, у людей просто гнів накипів і гостро люди з ненавистю реагують на все, що стосується держави, виконавчої влади. На мою думку, все те, що викинули, треба знищити, бо витік службової інформації матиме вислід. Невідомо хто може ними скористатись, там є свідки, які можуть бути наслідки...» – каже працівник райвідділу.
Спалені машини у Львові, 19 лютого 2014 року
Спалені машини у Львові, 19 лютого 2014 року

Нема зброї і справ

У Галицькому райвідділі, як і в інших і міському управлінні, розбиті кімнати, де зберігалась зброя, а це пістолети Макарова, пневматична зброя, набої. Все вкрадено. Розгромили і підпалили невідомі особи приміщення Франківського суду, згоріли всі справи і зникла печатка.

Ще тиждень тому спецслужби у Львові знищили важливі справи, розповів Радіо Свобода правоохоронець.

«Чи це була спецоперація вночі? Ще тиждень тому окремі спецслужби, не називатиму які з певних міркувань, знищили справи. В управлінні в окремих кабінетах теж. Гадаю, що це була добре координована дія вночі», – говорить правоохоронець.
Учасник протесту зі зброєю в руках в будівлі обласного управління МВС у Львові, 18 лютого 2014 року
Учасник протесту зі зброєю в руках в будівлі обласного управління МВС у Львові, 18 лютого 2014 року

Ситуація у місті неконтрольована, як і загалом по області, виникають стихійні погроми. Міліціонери з міського управління виносять техніку і документи, які ще вцілілі.

Ніхто не дає гарантій, що не відбудуться погроми в інших державних установах, зокрема в судах.

Добровольці, які охороняли приміщення обласної прокуратури від мародерів, говорили Радіо Свобода про те, що вночі відбулись провокації.

«Це провокації. Ми сюди прийшли вже з ранку і виводили молодих людей у масках і касках, вони говорило «суржиком». Це були спеціально організовані погроми у Львові», – каже активіст.

По медичну допомогу після нічних погромів у Львові звернулись близько 30 людей – це активісти і солдати.
Біля будівлі СБУ у Львові, 19 лютого 2014 року
Біля будівлі СБУ у Львові, 19 лютого 2014 року
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG