Доступність посилання

ТОП новини

ЄС: для України головне втілити угоду між владою і опозицією і розслідувати порушення


Катрін Аштон
Катрін Аштон
Для України тепер головним є втілити угоду про припинення кризи, укладену між владою і опозицією, заявила сьогодні верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон.

За її словами, це стане великим викликом.

Аштон додала, що тепер Європейський союз має «в усіх своїх діях підтримати український народ у втіленні цієї угоди».

При цьому чільний дипломат Євросоюзу наголосила: це угода між самими українцями, і втілювати її мають вони самі. ЄС же підтримає їх у цьому, сказала Катрін Аштон, перебуваючи у Лондоні.

У Брюсселі її речниця Мая Коціянчич від імені верховного представника також наголосила, що в Євросоюзі чекають на негайні розслідування порушень прав людини в Україні.

Зараз необхідні негайно припинити все насильство і повернутися до дотримання прав людини і основних свобод, мовиться у заяві.

ЄС закликає сторони, які підписали угоду в Україні, дотримуватися її, заявила речниця Аштон.

За її словами, Євросоюз сподівається, що ця угода відкриє шлях до політичного вирішення кризи в Україні.

У Києві сьогодні президент Віктор Янукович і лідери трьох опозиційних фракцій українського парламенту: Віталій Кличко, Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок – підписали угоду між владою та опозицією про врегулювання кризи в Україні. На виконання цієї угоди Верховна Рада, зокрема, вже ухвалила закони, які передбачають повернення Конституції в редакції 2004 року і звільнення від відповідальності учасників останніх протестів. Крім того, парламент ухвалив зміни до Кримінального і Кримінального процесуального кодексів, які дають можливість звільнити з ув’язнення колишнього прем’єра Юлію Тимошенко.
XS
SM
MD
LG