Доступність посилання

ТОП новини

План Путіна в Україні провалився − екс-радник президента Росії Ілларіонов


Андрій Ілларіонов
Андрій Ілларіонов
Якою б недосконалою ні була Угода про врегулювання кризи в Україні, головної мети вона досягла. Ситуація в Україні почала стабілізуватися, а загроза військового втручання з боку Росії практично зникла. Так вважає колишній радник Путіна, а нині – старший науковий співробітник Інституту Катона Андрій Ілларіонов:

«У цілому це звичайно провал політики Путіна на українському напрямку. Прямо скажемо – це провал. Це провал тому, що не вийшло поки що досягти жодної з тих цілей, які Путін ставив перед собою та своїми колегами на українському напрямку. Стратегічна задача Путіна полягала в тому, щоб взяти під свій контроль або всю Україну, або якусь її частину».

«Просто встановити такий контроль в умовах мирного часу, в умовах нейтрального чи хоча би просто некатастрофічного розвитку неможливо. Тому треба було спровокувати Україну на кризу, перш за все, – економічну. Цим займався Путін та його команда протягом 2013 року. Потім, по стандартній схемі ця економічна криза стала посилюватися зовнішньополітичною кризою, пов’язаною з Євросоюзом».

«При досягненні найглибшого ступеня цієї кризи вступала би у справу операція по федералізації України. У відповідь на заяви керівників регіонів про допомогу з боку Росії, можна було, керуючись нібито нападами на російськомовних мешканців, росіян, використати більші засоби, в першу чергу, - силові. Те, що сталося вчора ввечері, вночі та сьогодні зранку, зламало цей план».

Практично до вчорашньої ночі в Кремлі були переконані, що в Україні все йде за їх планом планом, вважає Ілларіонов:

«Путін переживає величезне розчарування. Особливо через незапровадження надзвичайного стану вчора ввечері в Україні».

«Вся машина державної пропаганди Росії була вже підготовлена, навіть підготували цілу низку телесюжетів та публікації у розрахунку, що буде введений надзвичайний стан».

«Навіть вийшов в ефір фільм про те, як буде подавлятися фашистський заколот в Україні за допомогою надзвичайного стану. Вся ця підготовка – організаційна, пропагандистська, дипломатична, військова та Бог знає ще яка – вона виявилася непотрібною. Так що Путін дуже ображений на українців, які посміли зірвати йому таке подвійне свято».

«Треба ще звинувачувати фінів, які теж завдали йому удару, вигравши в хокей на Олімпіаді. Отже ця Олімпіада, в яку вбухали стільки грошей, так довго готували, і під прикриттям якої була підготовлена операція в Україні, – ось це все провалилося».

План Путіна зірвало чимало факторів – тиск Заходу, втеча депутатів-регіоналів, перехід частини силовиків на бік народу. Але основна причина, яку в Москві не змогли передбачити, – це героїзм українського народу.

«Мені важко знайти адекватні слова, щоб описати те, що зробили люди, які стояли на Майдані в останні 3 місяці і особливо в останні 3-4 дні».

«Завдяки їх героїзму, самовідданості, завдяки дуже високій ціні, яку вони заплатили своїми життям, вдалося зірвати цей план. Без цієї самовідданої боротьби не на життя, а на смерть, цього успіху не було б. Тільки завдяки тому, що люди вистояли, не здалися, завдяки підтримці, яка була надана киянами та жителями України Майдану, в тому числі тими, хто зупиняв потяги та автобуси та інші транспортні засоби на залізничних та шосейних шляхах, що рухалися до Києва, вдалося не допустити колосальної кровавої бані, яка була запланована Януковичем під тиском Путіна», - вважає експерт.

Хоча гаряча фаза конфлікту минула, це не означає, що Путін відмовився від своїх планів, говорить Ілларіонов, і до них Україні треба бути готовими.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG