Доступність посилання

ТОП новини

Росія: вироки «в’язням Болотної» – сім реальних термінів


Відповідачі у «Болотній справі», Москва, 24 лютого 2014 року
Москва – У Замоскворецькому суді столиці Росії в понеділок оголосили вироки вісьмом учасникам так званої «Болотної справи». Лише Олександра Духаніна отримала умовне покарання. Семеро інших учасників засуджені до реальних термінів. У ці хвилини на Манежній площі в центрі Москви люди, незгодні з таким рішенням суду, зібралися на народне віче.

Так само, як і в день початку оголошення вироку (минулої п’ятниці), і 24 лютого біля Замоскворецького суду зібралося досить багато людей, щоб підтримати «в’язнів Болотної». Їх знову затримували із помітною періодичністю. Прийшли до будівлі суду і лідери опозиції. Олексій Навальний, перш ніж потрапити разом з іншими затриманими в автозак, відповів на запитання журналістів. Було питання і про Майдан, порівняння з яким для багатьох в останні дні є очевидним.

«Справа не в Майдані, Майдан був в іншій країні. Інші громадяни, іншої країни боролися за свою свободу. Питання до нас, чи готові ми боротися за свою свободу? Ось і все», – зауважив Навальний.
Під час демонстрації на захист «в’язнів Болотної» у Москві, 24 лютого 2014 року
Під час демонстрації на захист «в’язнів Болотної» у Москві, 24 лютого 2014 року

«Вирок необґрунтовано жорстокий» – адвокат

А в залі засідання суддя Наталія Нікішина зачитала обвинувальний вирок. Олександру Духаніну засудили на три роки і три місяці умовно з випробувальним терміном три роки. Ярослав Белоусов отримав два роки шість місяців колонії. Артем Савелов – два роки сім місяців колонії. Андрій Барабанов засуджений до трьох років семи місяців позбавлення волі. Степан Зімін засуджений до трьох років шести місяців позбавлення волі. Денис Луцкевич і Олексій Поліхович отримали по три роки шість місяців. Сергія Кривова засудили до чотирьох років колонії.

Адвокат Кривова В’ячеслав Макаров сказав журналістам, що так само, як і його підзахисний, не погоджується з вироком.

«Вирок Кривову необґрунтовано жорстокий і безумовно ми його будемо оскаржувати. Тому що, фактично, людина не винна, а він засуджений до реального терміну позбавлення волі. І навіть якби у нього був умовний термін, то я думаю Сергій би мене підтримав і ми б його оскаржили, оскільки він взагалі невинуватий, він незаслужено отримав це покарання, при тому, що він був побитий співробітниками поліції під час дозволеного санкціонованого мітингу», – наголосив адвокат.
Під час демонстрації на захист «в’язнів Болотної» у Москві, 24 лютого 2014 року
Під час демонстрації на захист «в’язнів Болотної» у Москві, 24 лютого 2014 року

Громадськість незадоволена

Слід нагадати, що прокурори вимагали для обвинувачених від п’яти до шести років позбавлення волі. У порівнянні з цим вирок виглядає більш м’яким. Громадський захисник Олександри Духаніної Дмитро Борко вважає, що в цьому є заслуга громадськості, хоча і винесений суддею Нікішиною вердикт не задовольнив тих, хто підтримував «в’язнів Болотної».

«Я думаю, що це все-таки якийсь результат громадських зусиль. Результат недостатній. Хоча ми зробили дуже багато, люди, які підтримували «болотників», зробили дуже багато. Ну приблизно половину, може бути, навіть дві третини справи», – зазначив захисник.

Терміни відбування покарання обвинуваченим обчислюється з моменту їх арешту. За підрахунками журналістів, через три місяці всі, крім Сергія Кривова, зможуть подати прохання про умовно-дострокове звільнення. Але для цього, за словами адвокатів, потрібно дочекатися рішення апеляційної інстанції – Мосміськсуду.

На вечірній акції в центрі Москви було затримано понад 400 осіб. У соцмережах повідомляють, що відділення внутрішніх справ були переповнені і людей по кілька годин возили по місту. Серед тих, хто опинився в автозаках, опозиційні політики Олексій Навальний (його в понеділок затримували двічі), Борис Нємцов, Ілля Яшин і дівчата з панк гурту Pussy Riot.
Під час демонстрації на захист «в’язнів Болотної» у Москві, 24 лютого 2014 року
Під час демонстрації на захист «в’язнів Болотної» у Москві, 24 лютого 2014 року

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG