Доступність посилання

ТОП новини

Вишеградська група: світ просто зобов’язаний допомогти Україні


Радослав Сікорський (л) і голова МЗС Словаччини Мірослав Лайчак (п) на прес-конференції «Вишеградської групи» в Будапешті, 24 лютого 2014 року
Радослав Сікорський (л) і голова МЗС Словаччини Мірослав Лайчак (п) на прес-конференції «Вишеградської групи» в Будапешті, 24 лютого 2014 року
Міністр закордонних справ Угорщини Янош Мартоні висловив у понеділок переконання, що Україні потрібні значні кошти, і то негайно. За його словами, він сподівається, що з новим урядом України, який має бути створений найближчими днями, про це можна буде домовитися легко і швидко.

«Вважаю, що міжнародна спільнота просто зобов’язана допомогти Україні», – заявив Мартоні, виступаючи на зустрічі міністрів закордонних справ країн «Вишеградської четвірки» (Чехії, Словаччини, Угорщини і Польші), а також Греції. Ця країна сама пережила переддефолтний стан і виходить із нього завдяки міжнародній допомозі, що обставлена суворими умовами.

Іще один спосіб запропонував міністр закордонних справ Греції Евангелос Венізелос: організувати міжнародну конференцію про економічні й фінансові труднощі України, щоб уникнути її нерегульованого дефолту. За його словами, у випадку України такий нерегульований дефолт міг би призвести до розвалу країни.

«Абсолютно, життєво важливо захистити не тільки національну і регіональну єдність України, а й саму її державність», – наголосив Венізелос на зустрічі міністрів в угорському Будапешті.

А міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський, зі свого боку, нагадав, що Україна має давню історію укладати з МВФ угоди, які вона потім не виконувала. Саме так сталося й із останньою, за якою МВФ надав перший транш, а умови для другого так і не були виконані. Тож, на його думку, для надання Україні макроекономічної допомоги є величезні моливості – як тільки Україна укладе угоду з МВФ.

Сікорський висловив упевненість, що Міжнародний валютний фонд «творчо підійде до нової ситуації, щоб допомогти Україні на шляху до фінансової стабільності». Але, наголосив міністр, він особисто не вірить у надання країнам грошей просто так – «я вірю у винагородження зусиль», сказав він.
XS
SM
MD
LG