Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2018, Київ 05:35
Сполучені Штати Америки разом із партнерами в усьому світі готові надати Україні підтримку у здійсненні реформ, необхідних для повернення до економічної стабільності, заявив у понеділок речник Білого дому Джей Карні.

За його словами, ця підтримка доповнила б програму допомоги Міжнародного валютного фонду.

Вона допомогла б Україні легше здійснити реформи і дала б їй можливість робити більші видатки на охорону здоров’я і на освіту, щоб розвинути людський капітал України і зміцнити її систему соціального забезпечення, заявив речник.

Він також додав, що Росія і США однаково зацікавлені у відновленні в Україні стабільності, деескалації насильства і підтримці створенню технічного уряду з широкою підтримкою по всій Україні.

«Звичайно, не в інтересах Росії, щоб на вулиці (в Україні) вийшли десятки тисяч людей, які б були глибоко невдоволені урядом, що його вони так підтримували. Нестабільність і насильство в Україні вочевидь не є і не мали б бути в інтересах Росії», – додав Карні.

Він також іще раз наголосив на позиції США, що парламент України законно обрав нового спікера. «Ми підтримуємо повернення становища під контроль у розумінні правопорядку і належної роботи всіх інституцій», – заявив речник.

Він також звернув увагу, що США вважають: Віктор Янукович уже «не керує активно» країною як президент. У цьому виступі речник не став уточнювати, кого Сполучені Штати визнають легітимним лідером України.

Але ще в неділю державний секретар США Джон Керрі заявляв міністрові закордонних справ Росії Сергієві Лаврову: Вашингтон твердо підтримує дії парламенту України, який призначив тимчасового виконувача обов’язків президента і прем’єр-міністра.

Ідеться про новообраного спікера Олександра Турчинова, якого Верховна Рада в неділю затвердила тимчасовим виконувачем обов’язків голови держави. Він же наразі призначений тимчасовим координатором роботи Кабінету міністрів на час до формування коаліційного уряду.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG