Доступність посилання

ТОП новини

Богдан Данилишин повертається до України


Богдан Данилишин
Богдан Данилишин
Богдан Данилишин, колишній міністр економіки в уряді Юлії Тимошенко, заявив сьогодні, що найближчим часом повертається до України.

У розмові з Радіо Свобода у Празі, столиці Чехії, яка надавала йому притулок, він висловив подяку всім, хто підтримував його в час вимушеної еміграції, зокрема, журналістам, які допомагали висвітлювати його позицію.

Данилишин підтвердив, що далі працюватиме задля європейської інтеграції України, що було його основною метою під час перебування поза межами країни.

«Я ухвалив рішення повертатися в Україну найближчим часом. В Україну я повертаюся з програмою діяльності майбутнього уряду, що має робочу назву «Українська європейська перспектива», а також із іменами кандидатів, які можуть увійти до складу майбутнього технічного уряду України. Це молоді люди, які мають сучасну європейську освіту, готові працювати на благо України і разом із тим здійснювати непопулярні реформи. Вважаю, що зараз потрібно затверджувати не тільки кандидатуру прем’єр-міністра, а й у відкритих публічних дебатах затверджувати програму уряду, яку повинен схвалити Майдан. Думаю, що програма, яка буде презентована мною, буде сприйнята Майданом. Ми прагнемо і будемо працювати на благо народу України, – сказав він.

Минулої осені Данилишин уже заявляв, що повернеться до України, – після того, як дізнався, що всі кримінальні провадження проти нього закриті. Але, казав тоді економіст, він іще має виконати свої зобов’язання за контрактами з вишами Чехії і Німеччини, в яких він викладав.

Богдан Данилишин, доктор економічних наук, академік НАН України, отримав у січні 2011 року притулок у Чехії, де став одним зі співзасновників міжнародної громадської організації «Українська європейська перспектива». В Україні його звинувачували у службових зловживаннях; за одним зі звинувачень він певний час перебував у міжнародному розшуку. Сам колишній міністр наполягав, що його кримінальне переслідування має політичне підґрунтя.

У 2007–2010 роках він був міністром економіки в уряді тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
XS
SM
MD
LG