Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 13:22

Україною має керувати нова формація людей – українські студенти за кордоном


Рига – Українська молодь, що навчається за кордоном, готова повернутися в Україну і використовувати в управлінні та бізнесі нові, демократичні стандарти. Про це Радіо Свобода зазначили українські студенти, що навчаються у вищих учбових закладах Латвії. Окремі з них побували на Майдані у Києві і розповідають латвійцям про ситуацію в Україні з перших вуст.

Василь Лазумирський був державним службовцем, працював в офісі омбудсмена в Україні. Зараз навчається міжнародному праву в Ризькій Стокгольмській школі економіки. Після навчання має намір повернутися в Україну.

«Ці знання, які я тут одержав, цю ментальність, яка відрізняється від нашої пострадянської, звісно я впроваджуватиму в Україні. Є надія на таких людей, які навчаються за кордоном – в Америці, Європі, а потім повертаються в Україну і щось змінюватимуть. Бо ті, люди, які зараз при владі та й в опозиції, не думаю, що вони щось суттєво змінять в Україні», – вважає Василь Лазумирський.

«Це боротьба за існування, за життя»

Майбутній фахівець у сфері міжнародних відносин Тетяна Остапенко приїхала до Латвії на навчання з тим, щоб більше не повертатися до України. Але останні події змінили її думку.

«Зараз я збираюся повернуся в Україну, і думаю, що буду серед тих людей, які змінюватимуть там усе на краще», – зізналася Тетяна.

Її товариш Олег, спеціаліст у сфері інформаційних технологій, по приїзді в Україну хоче розвивати свій бізнес. А для цього, за його словами, в Україні слід повністю змінити економічний і політичний клімат, що є досить важким завданням.

«Корупція у нас починається з місцевих органів самоврядування, вся вертикаль корумпована. Це все треба змінювати, на що піде багато часу. І я не вірю, що є якість швидкі, блискавичні методи. Треба робити все поступово. Це вже не йде боротьба за якісь політичні рішення, це – боротьба за існування, за життя», – каже Олег.

«Хочу бачити Україну, де народ не плаче…»

Мар’яна Сюгай та Ірина Насюк – львів’янки, навчаються в Латвії за програмою обміну. Вони встигли побувати на майданах у Львові та Києві і розповідають латвійській студентській молоді про події в Україні, свідками яких були особисто. Кажуть, що хочуть повернутися в іншу Україну.

Зараз наш український народ почнуть поважати. І ті, що будуть при владі, слідуватимуть народним інтересам
Мар’яна Сюгай
«Останні події в Україні ніколи не забудуться і вони визначатимуть нашу долю. Якби не було цих подій, можливо було б так, що одна влада змінює іншу, а народ не вирішує нічого. Зараз наш український народ почнуть поважати. І ті, що будуть при владі, слідуватимуть народним інтересам, а не своїм. Бо поважатимуть Україну», – впевнена Мар’яна Сюгай.

«В яку я хочу приїхати Україну? В Україну, де немає Януковича, не немає Партії регіонів, цих олігархічних кланів. Це – перше. Друге – де народ України вже не плаче, не вмивається кров’ю, де є усміхнені, щирі, добрі, вільні українці», – такою хотіла б бачити свою Батьківщину молода українка, студентка з Латвії Ірина Насюк.

Українські студенти впевнені, що Україною має керувати нова формація людей – молодих, компетентних, освічених, вихованих на українських ідеалах, не замішаних у корупційних скандалах, яким довірятиме народ.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG