Доступність посилання

ТОП новини
23 Квітень 2019, Київ 23:08

У Криму очікують сутичок


Сімферополь – У середу в Сімферополі кримські депутати збираються на позачергову сесію місцевого парламенту. У планах — відправити у відставку прем'єра автономії Могильова, який напередодні визнав нову українську владу і обговорити питання статусу Криму. На останньому наполягають проросійські радикали, які напередодні заблокували приміщення парламенту, вивісили на його фронтоні російський прапор і пообіцяли продовжити блокування ще більшою кількістю людей. Сьогодні ж до Верховної Ради Криму збираються прийти і кримські татари й інші кримчани, які виступають проти сепаратизму. Експерти не виключають сутичок.

Акцію влаштували під стінами кримського парламенту під гаслом «Збереження територіальної цілісності України і недопущення ухвалення Верховною Радою АРК рішень, спрямованих на дестабілізацію ситуації в автономії». Про це повідомив представник Меджлісу Заїр Смедляєв у Фейсбуці. Офіційна сторінка Меджлісу тим часом зазнала DOSS-атак і працює з перебоями.

З посиланням на Рефата Чубарова, Смедляєв повідомив, що голова Верховної Ради Криму Володимир Константинов ухвалив рішення про про скликання позачергової сесії місцевого парламенту «під тиском внутрішніх і зовнішніх сил, які виношували ідеї відриву Криму від України». Чубаров вважає, що Верховна Рада Криму може ухвалити «непоправні рішення», які «підірвуть мир і злагоду на півострові». Лідер Меджлісу ще раз звернувся до керівництва парламенту АРК з пропозицією скасувати позачергову сесію й «уникнути таким чином рішеньй, які можуть суттєво загострити громадсько-політичну ситуацію в Криму», – повідомив Заїр Смедляєв.

Президія кримського парламенту ухвалила вчора рішення про скликання в середу позачергового засідання Верховної Ради АРК. До порядку денного внесені два питання: «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні та АРК» і «Про звіт Ради міністрів АРК». Останнє питання передбачає спробу звільнення кримського прем'єра Анатолія Могильова, який напередодні визнав нову українську владу.

Радикали йдуть на загострення?

Сьогодні ж о 12 годині на мітинг біля стін місцевого парламенту збираються прихильники радикальних проросійських організацій. Учора вони тривалий час блокували Верховну Раду АРК, вивісили на її фронтоні російський прапор і намагалися збити звідти Тризуб. Джерела Радіо Свобода повідомляють про можливий штурм приміщення Постійного представництва президента України в Криму.

Напруги додає й те, що на 14 годину біля стін місцевого парламенту запланований мітинг прихильників партії «Російська єдність», які наполягають на відновленні дії Конституції Криму в редакції 1992 року. Цей документ визначав Республіку Крим як самостійну державу в конфедерації з Україною.

Одразу низка кримських політиків і громадських діячів, у тому числі колишній голова Верховної Ради Криму, екс-лідер кримських комуністів Леонід Грач, засудили сепаратистів і попередили про можливі зіткнення. Водночас керівник Таврійського інституту регіонального розвитку Андрій Клименко повідомив, що має інформацію про можливий замах на мітингу на лідера Меджлісу Рефата Чубарова.

Клименко з посиланням на достовірні джерела повідомив про прибуття кораблями Чорноморського флоту великої кількості російських військовослужбовців. Офіційних підтверджень цього немає, але російських військових окрім Севастополя вже бачили у Феодосії та Ялті.
(Відео користувача YouTube)

Стало відомо, що в середу до Криму прибув начальник Генерального штабу Збройних сил України Юрій Ільїн. Усі українські військові переведені на казарменний стан. Повідомляється також про прибуття високопоставлених представників Генпрокуратури, СБУ та МВС України.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG