Доступність посилання

ТОП новини

У справі «дніпропетровських терористів» зникли речові докази – адвокат


У справі «дніпропетровських терористів» зникли речові докази, заявила сьогодні на прес-конференції у Дніпропетровську адвокат одного з обвинувачених у «пособництві терористам» Лева Просвірніна Олена Кирилова. Просвірніна звинувачують у тому, що в жовтні 2011 року він перевіз із квартири іншого обвинуваченого Віталія Федоряка в квартиру його товариша, політолога Віктора Сукачова саморобний вибуховий пристрій, а 14 травня 2012 купив сім-карту, з якої згодом Сукачов здійснював дзвінки з вимаганнями грошей від держави.

«Я хочу розповісти про кричущий факт зникнення єдиного речового доказу по першому звинуваченню – чорного поліетиленового пакета, у якому нібито перевозився вибуховий пристрій, результати дослідження даного пакету додаються до матеріалу справи. До того ж, цей пакет не був описаний у протоколі огляду місця події, його немає на фото та відеоматеріалах, зроблених під час огляду», – сказала адвокат.

Вона також нагадала, що її підзахисний під час судових засідань неодноразово заявляв про заходи недозволеного впливу з боку слідчих: у перші дні затримання йому не давали спати, він досі жодного разу не бачився з рідними.

«Ми сподіваємось, що тепер державне обвинувачення змінить свою позицію і зверне увагу на фальшування доказів у справі і на незаконне утримування мого підзахисного під вартою, адже раніше ця справа супроводжувалась прокурором області, яка, як ми припускаємо, була особисто зацікавлена в обвинувальному вироку, адже розраховувала на кар’єрне зростання завдяки цій справі», – сказала Радіо Свобода у середу Олена Кирилова.

Обласна прокуратура на заяву адвоката поки ніяк не відреагувала. За даними місцевих ЗМІ, прокурор області Наталя Марчук написала рапорт на звільнення, її заступники – у відпустці, кабінети в будівлі прокуратури опечатані «Правим сектором».

27 квітня 2012 року у Дніпропетровську вздовж центрального проспекту сталися чотири вибухи. Потерпіла 31 людина. У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки вимагали 3,5 мільйони доларів від держави. Серед підсудних – дніпропетровський політолог Віктор Сукачов і його приятелі Віталій Федоряк, Дмитро Рева, Лев Просвірнін. Їх також обвинувачують у скоєнні ще 7 терактів у кількох містах України.

Наступне судове слухання у справі призначене на 11 березня.
XS
SM
MD
LG