Доступність посилання

ТОП новини

Російський прапор в українському Харкові


Біля мерії у Харкові вивісили прапор Росії
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Біля мерії у Харкові вивісили прапор Росії

«Росія-Росія! Севастополь-Севастаполь!» – із такими вигуками в середу проросійські радикали зірвали з офіційного флагштоку Харківської міської ради прапор Європейського союзу і замість нього почепили прапор Російської Федерації. Російський прапор вдалося звідти зняти лише після перемовин між проросійськими мітингувальниками і міським головою Геннадієм Кернесом. Але європейський стяг на флагшток так і не повернули.

Ранок середи побіля Харківської міської ради розпочинався за звичайним сценарієм мітингів, що їх проводить Комуністична партія. «Леніна знести не дамо! Геть вандали з Харкова! Захистимо Харків від розрухи», – до таких тез зводилися промови ораторів.

І сесія міських депутатів почалася за традиціями міського голови: коротка заява від фракції «Батьківщини» і тривала промова від Геннадія Кернеса. Міський голова переконував присутніх, що він проти агресії, досить конфліктів, треба працювати на благо харківської громади.

«Росія-Росія! Севастополь-Севастополь!» – ці гасла з вулиці почулися в залі якраз тоді, коли очільник Харкова Геннадій Кернес переконував депутатів, що Леніна захищатиме разом із мітингувальниками, а євромайданівці назавжди мають забути про наміри демонтажу монументу більшовицькому вождю, а також про те, що Харків є невід’ємним українським містом.

​Коли преса виглянула на вулицю, то побачила людей із російським «триколором». Молоді хлопці з георгіївськими стрічками зняли і порвали прапор ЄС, який висів на офіційному флагштоці муніципалітету. Після вимоги Кернеса до міліції розібратися і навести порядок на вулиці, він вирішив сам вийти з зали до натовпу. Проросійські мітингувальники його спробу підійти до флагштоку зустріли вигуками: «Зрадник».

«Росія-Росія! Більшість Харків’ян за приєднання до Росії. А з Росією ми брати по крові, тому ми вирішимо самі, який прапор вішати», – викрикували переважно пенсіонери.

«Я звертаюся до вас, до тих, кому подобається Севастополь, до тих кому подобається в Криму, я прошу вас, аби ви не заводили цю пісню», – казав міський голова Геннадій Кернес тим, хто галасував «Севастополь-Севастополь!».

Міліція була пасивною

Міліція у цих протистояннях активної участі не брала, особливо не старалася відтіснити проросійських активістів від флагштоку. Тому після засідання міських депутатів Геннадій Кернес до себе покликав представників прихильників російської символіки на перемовини.

Після емоційних суперечок міський голова Геннадій Кернес досягаг свого – «триколор» активісти самі знімають, але на офіційний флагшток за рішенням переговорників прапор європейського союзу більше не піднімають. Замість російського державного стягу там повісили прапор міста Харкова.
У Харкові зняли російський прапор
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Таким чином тепер перед міською радою вивішений прапор України, два прапори міста Харкова і один – Харківської області.

«Ті, хто підняв прапор Росії на флагшток біля мерії, провокують агресію накал пристрастей. Прапор Євросоюзу висів у будівлі мерії, тому що Харків єдине в Україні місто в Україні, яке має чотири нагороди ради Європи», – пояснив міський голова Геннадій Кернес.

Під час спілкування з мітингувальниками стає зрозуміло, це була реакція супротивників Євромайдану на ідею євроактивістів демонтувати пам’ятник Леніну, що стоїть на площі «Свобода». Побіля бронзового монументу триває мітинг комуністів, лівих громадських організацій, щодо захисту пам’ятника. Їхні активісти час-від-часу кричать гасла про Росію, а в руках тримають «триколор». Геннадій Кернес, який підтримує захисників Леніна, не бачить у використанні символіки східної сусідки нічого поганого, мовляв, на мітингах нехай стоять з будь-якими прапорами, а до мерії російські стяги нести заборонено.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG